وزیر جهاد کشاورزی در سربیشه:

کشت نشایی یکی از دستاوردهای جدید افزایش بهره وری در بخش آب است

وزیر جهاد کشاورزی از کشت نشایی به عنوان یکی از دستاوردهای جدید افزایش بهره وری در بخش آب عنوان کرد و گفت: کشت ذرت و چغندر به این روش در مجتمع کشت و صنعت بیدمشک خراسان جنوبی قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران “محمود حجتی عصر امروز در بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک شهرستان سربیشه  اظهار داشت: این مجتمع علیرغم محدودیت منابع آبی در بخش طیور، توسعه دامداری، تامین علوفه و بهره وری آب موفق عمل کرده است و یکی از آرزوهای دیرینه ما این بوده که کشاورزی را به صورت زنجیره تعریف و در عمل پیاده کنیم.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی علیرغم خشکسالی و تنش آبی سنگین توانسته است دستاوردهای خوبی در بهره وری آب و توسعه زنجیره تولید به دست بیاورد گفت: نشاکاری یکی از شاخص های افزایش بهره وری است که در کاشت چغندر با این روش 30 درصد مصرف آب کاهش می یابد.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه اصلاح نظام آبیاری سبب افزایش تولید شده است  تصریح کرد: خراسان جنوبی هنوز در بخش گلخانه ها باید فعال تر کند که امیدواریم با همت مردم استان این عقب افتادگی تاریخی با پشتیبانی دولت و نمایندگان جبران شود.

وی با تاکید بر اینکه خراسان جنوبی در دامپروری از دیرباز شهرت خوبی داشته است اظهار داشت: پرورش شتر و شترمرغ در این منطقه می تواند برای سرمایه گذاری گزینه های  مد نظر باشد.

حجتی با اشاره به ارزش غذایی شیر شتر و تقاضای آن در بازار های ملی و بین المللی  بیان کرد: این صنعت می تواند بیشتر رونق خوبی داشته و ما نیز از نژادهای خوبی که از نقاط مختلف دنیا وارد کشور شود، حمایت می کنیم.

وی طبیعت مستعد خراسان جنوبی را از مزایای مهم صنعت دامپروری  برشمرد و ابراز امیدواری کرد: مردم با بهره وری تولید خارشتر بدون تخریب طبیعت از رفاه بیشتری بهره مند شوند.

بیشتر بخوانید   پلمب یک جایگاه سوخت در بیرجند به دلیل تبانی با خودروهای شوتی

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها