مدیرعامل تروند زعفران قاین:

تروند زعفران قاینات به 35 کشور جهان صادر می شود

مدیر گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین گفت: این مجموعه با بیش از دو هزار عضو کشاورز تامین کننده در بیش از 35 کشور جهان حضور فعال دارد.

به گزارش پایگاه خبریپیام خاورانمحسن احتشام عصر امروز در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از این کارخانه اظهار داشت: محصولات این واحد از شهرت جهانی در بازارهای صادراتی زعفران ایران برخورداراست و موفقیت های کسب شده در سال های اخیر گواه این مهم می باشد.

 

وی با بیان اینکه قرن هاست که خراسان جنوبی پیشتاز ، پیشگام و پرچم دار تولید بهترین زعفران در جهان است افزود: به همین منظور قاینات را پایتخت زعفران جهان نامگذاری کرده اند.

 

مدیر گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین  با بیان اینکه به پاس حفظ این جایگاه برآن شده تا این پیش قدمی را هم چنان با جدیدترین تغییرات و تحولات بازارهای جهانی توسعه و تقدیم نسل های آینده  کنیم بیان کرد: افتخار داریم همچنان این پرچم پر افتخار را در این سرزمین کهن تولید زعفران برافراشته نگه داریم.

 

احتشام با اشاره اظهار داشت: پدران و مادران ما عمر پر برکت خویش را در کشت و تولید با کیفیت ترین زعفران دنیا در این منطقه سپری کرده اند و به ما آموخته اند چگونه علم را با تجربه درآمیخته و در کسب کار زعفران طرحی نو ایجاد کنیم تا پاس داشت این میراث کهن خانوادگی و ودیعه الهی را محقق سازیم.

 

مدیر گروه کشاورزی و زعفران کاری صنایع تبدیلی و تکمیلی تروند زعفران قاین  افزود: در ادامه راه آنها به درخواست پیران دانا و همت جوانان توانا آستین همت بالا زده تا بکوشیم این پرچم برافراشته را هم چنان برفراز نگه داریم.سال 1375 هجری خورشیدی دستان توانا، کلنگ همت برزمین زد و نخستین واحد اصولی تحقیقات، فرآوری بسته بندی و صادرات زعفران در خاک قائنات احداث شد.

بیشتر بخوانید   برگزاری جشنواره یاقوت سرخ در خراسان جنوبی

 

احتشام با بیان اینکه دیوارها برآمدند و قامت های استوار، ستون به سقف ها زدند تا سایبانی از دانایی و توانایی فراهم شود تصریح کرد: با اتمام کار پروژه در سال 1381 همزمان با برگزاری نخستین جشنواره ملی زعفران، اولین مجتمع بین المللی و واحد اصولی سورت، فرآوری، بسته بندی و صادرات زعفران با نام شرکت تروند زعفران قاین درکنار مزارع زیبای زعفران راه اندازی گردید.

 

وی بیان کرد:  دراین تردیدی نیست آنان که کودکی خود را در لابه لای گل های زعفران گذرانده اند و چهره رنج دیده خود را با سرخی زعفران سرخ نگه داشتند بهتر از دیگران می دانند با این موهبت خدادادی چگونه همراه شوند وآن را به اوج عزت برسانند.

 

وی اظهارکرد: تروند زعفران قاین سایه بانی است که همین کودکان زعفران کار دیروز و مردان امروز آن را فراهم آوده اند تا در سایه آن با همدلی و هم صدایی زعفران ایران را بیش از گذشته جهانی کنند.

انتهای پیام/

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها