مدیرکل ارشاد خراسان جنوبی:

۴۰۰ اثر به جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی ارسال شد

اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری” پیام خاوران” ناصر نبی زاده گفت: اولین جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی به منظور اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و گسترش فعالیت های فرهنگی و ادبی مرتبط با سیره اهل بیت علیهم السلام برگزار می شود.

 وی «سبک زندگی رضوی و ابعاد شخصیتی امام رضا علیه السلام» را از جمله موضوعات این جشنواره برشمرد و ادامه داد: قالب های شعری این جشنواره «شعر سپید» و «ترانه» اعلام شده است و شرکت کنندگان می توانند در بخش ویژه این جشنواره با موضوع «مدح و منقبت امام موسی ابن جعفر (علیه السلام)» نیز شرکت کنند.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی درخصوص مقررات شرکت در این جشنواره هم توضیح داد: شرکت در تمامی بخش های جشنواره برای یک شاعر بلامانع است و مسئولیت محتوا و اصالت آثار بر عهده ارسال کننده است.

 نبی زاده همچنین با اشاره به اینکه شرکت کنندگان در ارسال تعداد آثار بر اساس قالب های انتخابی، حداکثر تا ۵ اثر می توانند ارسال کنند، گفت: چنانچه آثار رسیده از کیفیت مطلوب برخوردار نباشد، تقلیل احتمالی جوایز به صلاحدید هیات داوران انجام می شود.

 به گفته وی، اشعار سپید و ترانه هر کدام توسط داوران تخصصی همان بخش داوری می شود.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی به تمدید مهلت ارسال آثار برای شرکت در این جشنواره با توحه به درخواست شاعران تا ۲۰ آبان ماه امسال هم اشاره کرد و یادآور شد: اختتامیه این مراسم همزمان با هفته دوم آذرماه در بیرجند برگزار می شود.

 وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۴۰۰ قطعه شعر از شاعران سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ملی ترانه و شعر سپید رضوی رسیده است که روند دریافت این آثار همچنان ادامه دارد.

بیشتر بخوانید   2500 ناظر شورای نگهبان بر انتخابات خراسان جنوبی نظارت می‌کنند

انتهای پیام/

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها