مدیرکل نوسازی مدارس خراسان جنوبی:

75 درصد مدارس خراسان جنوبی به سیستم‌های سرمایش و گرمایش استاندارد تحهیز شدند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 75 درصد مدارس استان به سیستم‌های سرمایش و گرمایش حرارتی مرکزی استاندارد مجهز هستند.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران“، محمدرضا بیکی اظهار کرد: استانداردهای تعریف شده برای سیستم‌های سرمایش و گرمایش مدارس براساس شرایط جغرافیایی استان است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر در خراسان جنوبی، 25 درصد مدارس فاقد سیستم‌های گرمایش حرارت مرکزی هستند که در 40 مدرسه و فضای آموزشی، برای نصب و راه اندازی این سیستم‌ها اقدام شده است.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی افزود: در صورت تامین اعتبارات لازم، در سال آینده در سایر مدارس نیز نسبت به نصب و راه اندازی سیستم‌های گرمایشی اقدام خواهد شد.

 

بیکی با اشاره به اینکه 75 درصد مدارس استان به سیستم‌های سرمایش و گرمایش حرارتی مرکزی استاندارد مجهز هستند، تصریح کرد: در مدارس زیر نرم که عمدتا در روستاها هستند از سیستم‌های گرمایشی استاندارد بخاری کاربراتوری و بخاری‌های تابشی استفاده می‌شود.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر چهار پروژه استاندارد سازی سیستم‌های گرمایشی حرارت مرکزی در سطح مراکز آموزشی استان در حال اجرا است که عملیات آن با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان اجرا می‌شود که امید می‌رود تا پایان سال به اتمام برسد.

 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان جنوبی افزود: در صورتی که مدرسه‌ای از سیستم‌های غیر استاندارد استفاده کند، باید مدیر و معاونین آن مدرسه در این خصوص پاسخگو باشند.

 

بیکی ادامه داد: در روستاهای فاقد گاز طبیعی و در صورت امکان از سرویس‌های گرمایش مرکزی با سوخت نفت و گازوئیل و در غیر این صورت از بخاری کاربراتوری استفاده می‌شود.

 

وی از برخورداری 40 مدرسه استان از سیستم گرمایش مرکزی تا پایان سال خبر داد و یادآور شد: مشارکت خیرین استان بیشتر در حوزه مدرسه سازی بوده و این مشارکت در بخش استقرار سیستم‌های سرمایش و گرمایش کمتر است.

بیشتر بخوانید   با تعرفه گرمسیری نهبندان موافقت شد

 

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها