ورود دانشگاه بیرجند به مجامع علمی بین المللی؛

دانشجوی دانشگاه بیرجند در سوربن فرانسه پذیرش شد

استاد راهنمای دانشگاه بیرجند گفت: دانشگاه سوربن فرانسه که یکی از معروف ترین دانشگاه های جهان است، دانشجوی دکترای این دانشگاه در رشته زمین شناسی را برای کار مطالعاتی در خصوص موضوع پایان نامه اش پذیرش کرد.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران” دکتر محمد مهدی خطیب افزود: ورود دانشگاه بیرجند به مجامع علمی بین المللی بحث مهمی است و نشان از استاندارد بودن سطح کار این دانشگاه دارد.

 

وی بیان کرد: این پایان نامه با عنوان «ارتباط بین میزان کوتاه شدگی و رانش در گستره مکران به منظور ارزیابی تحلیل خطر زمین لرزه» توسط خانم «سپیده پاژنگ» دانشجوی مقطع دکترا رشته زمین شناسی دانشگاه بیرجند در حال تدوین است و محمد مهدی خطیب استاد راهنمای داخل کشور و دکتر فیلیپ آگارد استاد راهنمای خارج کشور این پایان نامه هستند.

 

عضو هیات علمی دانشکده علوم زمین شناسی دانشگاه بیرجند گفت: مدرکی که برای این دانشجو صادر می شود مدرک دوگانه است یعنی هم دانشگاه سوربن و هم دانشگاه بیرجند به وی مدرک دکترا اعطا می کنند.

 

وی افزود: دانشگاه ها در ایران به دنبال این هستند که از مطالب صرف علمی گذشته و برای مشکلات اصلی کشور راهکار پیدا کنند.

 

خطیب اظهار داشت: برای رفع مشکلات کشور چون به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری امکانات کافی نداریم، تلاش داریم همکاری علمی خود را با دانشگاه های سطح یک دنیا برقرار کرده و کار علمی مشترک انجام دهیم.

 

وی بیان کرد: پایان نامه های دانشجویی باید به مسائل اساسی کشور اختصاص یابد و براین اساس در همایش های بین المللی سطح کار پایان نامه های دانشگاه بیرجند توسط دیگر دانشگاه ها ارزیابی و منجر به این همکاری مشترک شد.

 

استاد دانشگاه گفت: دانشگاه سوربن فرانسه بعد از مشاهده توانمندی های مجموعه دانشگاه بیرجند در حوزه ارزیابی زمین لرزه، شناخت گسل های فعال و غیره از سال 1389 که با آنها ارتباط داریم، براساس توافق با دانشگاه بیرجند یک دانشجو را پذیرش کرده و این نشان از سطح علمی بالای دانشگاه ما دارد.

بیشتر بخوانید   شرایط اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در شهرها و روستاهای خراسان جنوبی فراهم شد

 

وی افزود: سپیده پاژنگ یک سال و نیم در دانشگاه بیرجند درس خوانده و یک سال و نیم دیگر در دانشگاه سوربن تحصیل می کند و پس از دریافت مدرک به کشور باز می گردد.

 

خطیب تصریح کرد: راه یابی دانشجویان دانشگاه بیرجند به دانشگاه های معتبر بین المللی موجب شناخت و تعریف جایگاه این دانشگاه در جهان می شود.

 

دانشگاه بیرجند با دارا بودن حدود 12 هزار دانشجو در بیش از 300 کد رشته و نزدیک به 350 عضو هیات علمی تمام وقت، بیش از 40 سال قدمت دارد.

 

دانشگاه سوربن از قدیمی ترین دانشگاه های فرانسه در پاریس پایتخت این کشور است.

 

انتهای پیام / منبع: ایرنا

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها