رئیس میراث فرهنگی قاین:

۸۰ میلیون تومان در صنعت گردشگری قاین هزینه شد

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قاین گفت: ۸۰ میلیون تومان از ابتدای سال جاری تاکنون در صنعت گردشگری این شهرستان هزینه شده است.

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران” شاهرخ عباسی با بیان اینکه بیش از ۷۰ اثر تاریخی و فرهنگی از شهرستان قاین در آثار ملی به ثبت رسیده است، اظهار کرد: این شهرستان دارای جاذبه‌ها و دیدنی‌های زیادی است که تاکنون بیش از ۴۰۰ اثر تاریخی و فرهنگی شناسایی شده است.

 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قاین با اشاره به حضور گردشگران در این شهرستان بیان کرد: در سه ماهه ابتدای سال جاری بیش‌ترین حضور گردشگران را داشته ایم.

 

وی با بیان اینکه بیش از ۱۲۰ هزار گردشگر از جاذبه‌های این شهرستان بازدید داشته‌اند، گفت: بخش اعظمی از این گردشگران، داخلی بوده که مسجد جامع شهر قاین، منطقه نمونه گردشگری بوذرجمهر، قلعه کوه و روستای طرح گردشگری زول بیش‌ترین آمار بازدید را به خود اختصاص داده‌اند.

 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری قاین با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه گردشگری بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۸۰ میلیون تومان در صنعت گردشگری هزینه شده است.

 

وی افزود: محوطه‌سازی مناطق نمونه گردشگری، اجرای دیوار ساحلی، احداث آبخوری و سکو در مناطق نمونه گردشگری اعم از طرح گردشگری روستای بیهود  و کارشک از جمله اقدامات انجام شده است.

 

عباسی توجه به آثار تاریخی را بسیار حائز اهمیت دانست و افزود: آثار تاریخی هر منطقه می‌تواند در رونق اقتصادی آن نقطه نقش بسزایی داشته باشد.

 

انتهای پیام/ منبع: مهر

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   پرتاپ ماهواره ظفر در سال آینده/تبدیل اقتدار علمی به اقتصادی

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها