رئیس دانشگاه بیرجند:

افتتاح واحد اشتغال زایی و کار آفرینی دانشجویی دانشگاه بیرجند با هدف اشتغال در حین تحصیل و درآمدزایی برای دانشجویان

رئیس دانشگاه بیرجند در مراسم افتتاح این واحدگفت: هدف از ایجاد این واحد، اشتغال در حین تحصیل و درآمد زایی برای دانشجویان و حمایت از ایده های آنها است .

به گزارش پایگاه خبری “پیام خاوران“،احمد خامسان در مراسم افتتاح واحد اشتغالزایی و کارآفرینی دانشجویی دانشگاه بیرجند اظهار داشت: مهارت آموزی و تشویق دانشجویان در دانشگاه بیرجند مدنظر است و آموزش بسته‌های تکمیلی کارآفرینی و ایده پردازی را در مرکز شروع کرده‌ایم.

 

رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه اگر دانشجویی ایده‌ای داشته باشد او را  حمایت می‌کنیم افزود: در این مرکز در زمینه سرمایه گذاری و   فروش کالاهای تولیدی دانشجویان نیز از آنها حمایت می‌شود.

 

وی گفت: مقرر شده در کنار دروس تئوری پکیج شغلی و بنیاد حامیان کارگاه کارآفرینی اشتغال فعال شود.

 

خامسان با اشاره به اینکه مکان به صورت رایگان در اختیار دانشجویان مستعد قرار می‌گیرد ادامه داد: دانشجویان باید هزینه آب، برق و گاز را در کنار اجرای ایده خود پرداخت کنند.

 

رئیس دانشگاه بیرجند با بیان اینکه مشابه این سمن را در حاجی آباد و چهکند داریم که همین ایده‌های نوآورانه در آن اجرا می‌شود، افزود: هر چقدر طرح‌ها جدیدتر و گستردگی بیشتری داشته باشد مطمئناً متقاضی بیشتری خواهد داشت.

 

خامسان با اشاره به اینکه هر رشته‌ای که در آن خلاقیت باشد از آن حمایت می‌کنیم تاکید کرد: آرزوی دانشگاه است که دانشجو در کنار درس حرفه‌ای برای کسب درآمد داشته باشد تا هنگام تحصیل و پس از آن دغدغه درآمد نداشته باشد.

 

رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینکه با حمایت خیرین و اساتید دانشگاه در سه حوزه گلیم بافی، سنگ تراشی و قالیچه فعالیت را شروع کرده‌ایم افزود: آمادگی داریم در هر ایده‌ای از کارآفرین‌ها حمایت کنیم و هیچ محدودیتی نداریم.

بیشتر بخوانید   فرمانده سپاه انصارالرضا(ع):۱۱۶واحدتولیدی خراسان جنوبی عارضه‌یابی شد

 

وی با بیان اینکه درهای دانشگاه به روی همه ارگانها و آحاد مردم باز است خاطرنشان کرد: امیدواریم دانش آموزان با بازدید از محیط دانشگاه و آزمایشگاه رشته تحصیلی دانشگاهی را نه براساس نگاه جامعه بلکه براساس علاقه انتخاب کنند.

 

خامسان یادآور شد: دانشگاه بیرجند با سابقه 43 ساله و اساتید مطرح کشوری رتبه دوم کشور را دارد.

 

جذب 50 درصد اعتبارات  اشتغالزایی در بخش کشاورزی استان

 

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی نیز در این جلسه عنوان کرد: پیگیر اشتغال در استان هستیم و از طرح‌ها و ایده‌ها در استان حمایت می‌کنیم.

 

عباس رکنی بیان کرد: در بهمن 96 براساس تسهیلات پایدار ابلاغ شده 4 میلیارد جذب اعتبار و 22 جلسه کارگروه اشتغال برگزار که در کشور رکورددار بوده‌ایم.

 

وی با اشاره به اینکه حاصل کار کارگروه های اشتغال استان  142 میلیارد تومان جذب اعتبار در استان بود؛ افزود: در اوایل خرداد 183 میلیارد تومان انعقاد قرارداد انجام شده که رقم جذب اعتبار در استان 118 میلیارد تومان بوده است.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی افزود: بیش از 50 درصد اعتبارات در بخش کشاورزی بوده است و نیاز به تنوع در رشته های کشاورزی و نوآوری در این رشته ها با ظرفیت علمی دانشگاه بیرجند هستیم.

 

انتهای پیام/

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها