رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی:

منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی صاحب مرکز آموزش عالی می شود

رئیس سازمان منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: کمیته تخصصی شورای گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با ایجاد و راه‌اندازی مرکز تخصصی آموزش عالی علمی کاربردی در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی موافقت کرد.

به گزارش پایگاه خبریپیام خاوران مرتضی صفدری‌زاده با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور بر سیستم انقباضی و حذف مراکز دولتی و خصوصی فاقد توجیه تأکید دارد.

 

رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی گفت: در این راستا کمیته تخصصی شورای گسترش آموزش عالی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با ایجاد و راه‌اندازی مرکز تخصصی آموزش عالی علمی کاربردی در منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی موافقت کرد.

 

وی بیان کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور پس از بازدیدهای متعدد و بررسی‌های تخصصی مدیران و بازرسان با درخواست ایجاد مرکز تخصصی در این سازمان به دلیل وجود زیرساخت‌های لازم و وجود فضای کارگاهی برای دروس کاربینی و تضمین بازار کار برای فارغ التحصیلان این مرکز در واحدهای صنعتی مستقر در منطقه موافقت کرد و افق روشنی را برای این مرکز پیش بینی کرد.

 

صفدری‌زاده اظهار داشت: جامعه امروز نیاز مبرم به آموزش‌های مهارتی دارد و از دریافت مدارک بدون مهارت دیگر بی نیاز شد است.

 

وی افزود: گواه این مدعا نیز استان خراسان جنوبی است که علیرغم داشتن بیشترین موهبت‌های الهی از قبیل محصولات استراتژیک کشاورزی، انواع گونه‌های معدنی و گیاهان دارویی و از همه مهم‌تر نیروی انسانی مومن و متعهد و تحصیلکرده آنچنان شاهد رونق صنعتی و اقتصادی نبوده که عدم آموزش مهارت‌های کاربردی برای ورود به فضای کسب و کار یکی از دلایل این امر است.

 

رئیس منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی تصریح کرد: این سازمان با مهیا کردن بستر مناسب آموزشی و بهره‌برداری از مزایای دانشگاه جامع علمی کاربردی برای برگزاری دوره‌های مهارت آفرینی، کارآفرینی و مهارت افزایی به منظور توسعه و بهبود فضای کسب و کار آماده ارائه خدمات آموزشی، مشاوره‌ای و تحقیقاتی است.

بیشتر بخوانید   ۶۰۰ سبد غذایی بین خانواده‌های زندانیان خراسان جنوبی توزیع می‌شود

انتهای پیام#

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها