مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها:

825 هزار نوزاد متولد ۹۷ برای نخستین بار یارانه می‌گیرند

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت:‌ ۸۲۵ هزار نوزاد متولد ۹۷ امشب برای اولین بار یارانه می‌گیرند.

به گزارش پایگاه خبریپیام خاوران اکبر ایزدی با اشاره اینکه امشب (شنبه 26 آبان 97) یارانه نقدی خانوار واریز می‌شود، اظهار داشت: علاوه بر آن، امشب یارانه 825 هزار نوزاد متولدشده در سال 97 به حساب سرپرستان خانوار آنها واریز می‌شود که همان مبلغ 45500 تومان است که تاکنون به حساب سرپرستان خانوار واریز نمی‌شد.

 

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها افزود: طبق تبصره 14 قانون بودجه امسال برقراری یارانه متولدان سال 97 در وهله اول باید به تأیید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی می‌رسید که پس از گذشت 7 ماه از امشب این موضوع نهایی شده و به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

 

ایزدی ادامه داد: پس از 7 سال برای اولین بار در سال جاری در راستای اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها حتی یک ریال هم از بودجه عمومی استفاده نشده است، در حالی که همه‌ساله حدود 12هزار میلیارد تومان از بودجه عمومی استفاده می‌شد.

 

وی عنوان کرد: تاکنون 338هزار میلیارد تومان به 7 میلیارد و 178 هزار نفر یارانه پرداخت کرده‌ایم.

 

مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه‌ها افزود: طبق قانون بودجه 7 هزار میلیارد تومان بابت کمک به معیشت و کاهش فقر مطلق به خانوارهای تحت پوشش سازمان بهزیستی و کمیته امداد پرداخت می‌شود که این رقم منجر به بیش از 5 برابر شدن یارانه افراد تحت پوشش شده و از ابتدای سال 96 به‌اجرا درآمد.

 

انتهای پیام/منبع:فارس

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   حضور میهمانان ناخوانده زیبا در شهر بیرجند/پرواز پروانه‌های رنگی در آسمان شهر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها