تروند زعفران؛ پیشگام زنجیره ارزش در زعفران و زرشک|محسن احتشام

تروند زعفران پیشگام زنجیره ارزش در زعفران و زرشک است و با ایجاد اشتغال در زنجیره و توسعه روستایی و صادرات به بیش از ۳۵ کشور جهــــــان درصدر صنعت زعفران ایران قرار دارد.

به گزارش “ پیام خاوران ” یکی از فرایندهای فعال و تأثیرگذار در موفقیت‌های گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران استقرار درکنار مـزارع و ایجاد زنجیره تأمین زعفران و زرشک با کیفیت متمایز با مدل کشاورزی قراردادی و مشارکتی با کشاورزان با تجربه و نمونه منطقه قاینات و تلفیق بیش از یک قرن کشاورزی سنتی خانوادگی خود به صنعت زعفران است .

فعالیت های مستمر بخش آموزش و ترویج این گروه و بخش تحقیق و توسعه(R&D )منجر به تولید زعفران و زرشک با کیفیت متفاوت و متمایز و ارگانیک و فراتر از استانداردهای ملی و بین المللی گردیده است زیرا کیفیت حاصل زنجیره است.این زنجیره ارزش منجر شده تروند زعفران چند دوره در صدر صـــــادرکنندگان صنعت زعفران قرار گیرد .

تروند زعفران شش دوره به عنوان صادرکننده نمونه و برتر در سطح ملی، ۱۶دوره صادرکننده نمونه در سطح استان خراسان و چندین دوره به عنوان تولید کننده نمونه در سطح استان و ملی انتخاب شده است.

کسب ۴ دوره عنوان واحد نمونه کیفی درسـطح ملی از سوی سازمان ملی استاندارد و دارنده تندیس طلایی کیفیت و انتخاب واحد نمونه فرآوری و تولید زعفـران از سوی وزارت جهاد کشاورزی و انتخاب چندین دوره واحد نمونه کیفی از سوی سازمان غذا و دارو دانشگاه علم پزشکی و هم چنین کارآفرین نمونه ملی از سوی وزارت کار و اموراجتماعی و انتخــاب مردم گوشه ای از افتخارات استقرار زنجیــره ارزش در گروه تولیدی و کشاورزی تروند زعفران قاینات است .

تروند زعفران از چند سال گذشته با استقرار فرآیند دانش بنیان و تمرکز بر فن آوری و نوآوری و تولید فرآورده های حاصل از زعفران از جمله تولید انواع نوشیدنی های زعفران، آدامس زعفران، قرص جوشان زعفران، اکسترکت زعفران را جایگزین صادرات خام فروشی نموده و با ایجاد اشتغال در زنجیره و توسعه روستایی و صادرات به بیش از ۳۵ کشور جهــان درصدر صنعت زعفران ایران قرار دارد

بیشتر بخوانید   آوای همدلی مسئولان با استاندار خراسان جنوبی / گام های بلند برای اعتلای استان

این افتخارات ماندگار ودستاوردهای بی نظیر نشان از ارزش آفرینی برای مصرف کنندگان زعفران با کیفیت متمایز و مــــــورد اعتماد و باور در بازارهای جهانی دارد ، زیرا مصرف کنندگان از تروند زعفران فایده بیشتری دریافت می کنند .

 

محسن احتشام | مدیرعامل گروه تولیدی وکشاورزی تروند زعفران

 

انتهای پیام

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها