توزیع ۳ برابری مُسَکن در خراسان جنوبی/فروش بدون نسخه دارو در داروخانه‌ها انجام نمی‌شود

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با بیان اینکه در حال حاضر شرایط فروش بدون نسخه در داروخانه‌ها به هیچ عنوان وجود ندارد گفت: وضعیت کمبود دارو در خراسان جنوبی به ثبات رسیده و توزیع مسکن سه برابر شده است.

به گزارش “پیام خاوران“، زهرا کیانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: درباره کمبود برخی از داروها در خراسان جنوبی اظهارداشت: در یک هفته گذشته توزیع مسکن در استان خراسان جنوبی سه برابر شده آنگونه که قبل هر دو هفته یک هزار و ۴۰۰ عدد داروی مُسکن توزیع شده که در حال حاضر این میزان در هفته به سه هزار و ۸۰۰ عدد رسیده است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر توزیع ایبوپروفن در استان دو برابر شده است افزود: در سه هفته گذشته در زمینه شربت دیفن هیدرامین توزیع بالایی انجام شده است.

معاون غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با تاکید براینکه شرایط فروش بدون نسخه در داروخانه‌ها به هیچ عنوان وجود ندارد ادامه داد: درحل حاضر وضعیت دارو در خراسان جنوبی به ثبات رسیده اما بدون نسخه دارو به فروش نمی‌رسد.

کیانی با بیان اینکه بازدیدها از داروخانه‌ها و شرکت‌های مقیم در خراسان جنوبی به صورت روتین و دو بار در هفته به صورت حضوری و روزانه توسط سیستم موجودی در داروخانه‌ها و شرکت‌ها انجام ی‌شود افزود: در زمینه بازرسی و شکایات از تخلف داروخانه‌ها در مدت اخیر شکایتی از داروخانه‌های استان نداشتیم.

وی در زمینه کمبود ایبوپروفن در داروخانه‌ها هم گفت: شرکت‌های تولیدی قول تولید ایبوپروفن را داده‌اند که اگر این اقدام در این هفته صورت گیرد از هفته‌های آینده در استان توزیع می‌شود زیرا روند قرنطینه و کنترل کیفی مسیر خود را باید طی کند تا در کشور توزیع شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در زمینه کمبود دارو در شهرستان‌ها نسبت به مرکز استان افزود: توزیع دارو طبق یک برنامه روزانه و زمان بندی انجام می‌شود اما در شهرستان‌های نهبندان، طبس و زیرکوه که فاصله دورتری را نسبت به مرکز استان دارند توزیع زمان‌بر است.

بیشتر بخوانید   محسن احتشام وگامهای بلند برای اعتلا و نامداری اتاق بیرجند

وی از برگشت آنتی‌بیوتیک‌ها توسط داروخانه‌ها خبر داد و گفت آنتی‌بیوتیک‌های خارجی کوچک شده و به همین دلیل آنتی‌بیوتیک ایرانی در داروخانه‌ها توزیع شده است که در این زمینه حدود ۷ هزار آموکسی سیلین، ۵ هزار آزیترومایسین و سه هزار و ۷۰۰ سفیکسیم ایرانی توزیع شده است که یک هزار تا یک هزار و ۵۰۰ مورد خارجی هم از انواع آنتی‌بیوتیک در داروخانه‌ها توزیع شده است.

انتهای پیام/۱۰۴

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها