همزمان با هفته پدافند غیر عامل

رزمایش قطع برق در استان خراسان جنوبی برگزار شد

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی گفت:به مناسبت هفته پدافند غیرعامل رزمایش قطع برق مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری همزمان با سراسر کشور در خراسان جنوبی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری” پیام خاوران”  به نقل از  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق خراسان جنوبی، هادی منصوریان در حاشیه برگزاری مانور اظهار داشت: این رزمایش به صورت همزمان در سراسر کشور برگزار و در این راستا برق ۸ مرکز در استان به مدت ۳۰ دقیقه قطع شد.

 

وی هدف از برگزاری این رزمایش را کنترل آماده به کار بودن مولد های برق اضطراری مراکز حیاتی، حساس، مهم و ضروری استان عنوان کرد و افزود: فرمان آغاز رزمایش در کشور در مرکز فرماندهی که در شرکت توزیع تهران بزرگ قرار داشت، توسط سردار جلالی رئیس پدافند غیرعامل کشور با رمز « السلام علیک یا ابا عبدالله» آغاز شد.

 

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت نیروی برق خراسان جنوبی بیان کرد: در خراسان جنوبی ۸ مرکز برای انجام رزمایش پیش بینی شده است که از جمله مراکز حساس و مهم استان هستند.

 

منصوریان با بیان اینکه از این 8 مرکز تعیین شده 3 محل در مرکز استان، 4 محل در شهرستان طبس و یک محل در شهرستان فردوس قرار داشت اعلام کرد: این 8 مرکز همه دارای مولدین اضطراری بوده که بلافاصله بعد از قطع برق در مدار قرار گرفتند.

 

وی با بیان اینکه پس از دریافت فرمان برق مراکز مشخص شده مجددا وصل شد اظهار داشت: در مدت این ۳۰ دقیقه مراکز مذکور در بحث آمادگی بهره‌برداری مولد، مناسب بودن محل استقرار مولدین، مناسب بودن ظرفیت مواجه با میزان نیاز، کافی بودن میزان سوخت برای مدت مشخص و در مدار قرار گرفتن مولدین به صورت خودکار مورد ارزیابی قرار گرفتند و فرم‌های ارزیابی توسط ناظران در محل تکمیل و به شرکت توانیر ارسال می گردد.

بیشتر بخوانید   تجدید پیمان دوباره کویرنشینان با امام و انقلاب

 

در این رزمایش مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی و اعضای کمیته بحران و پدافند غیر عامل این شرکت، همچنین نظافت مدیر کل پدافند غیرعامل و کارشناسان حوزه پدافند غیر عامل استانداری استان خراسان جنوبی حضور داشته و از نزدیک بر انجام رزمایش نظارت و از برگزارکنندگان این رزمایش قدردانی کرد.

 

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها