صنایع کاشی و سرامیک فرزادحامی حوزه بهداشت و درمان خراسان جنوبی/خدمات بسیار بزرگ کاشی فرزاد در حوزه بهداشت و درمان استان

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجندبا قدردانی ازمدیرعالی صنایع کاشی و سرامیک فرزادگفت:مهندس فلاحی یکی از حامیان حوزه بهداشت و درمان استان هستندکه تاکنون خدمات بسیار بزرگی درحوزه سلامت استان انجام داده اند.

به گزارش پایگاه خبری ” پیام خاوران “ طی مراسمی با حضور مدیرکل دفتر اجتماعی و امور فرهنگی استانداری خراسان جنوبی، جمعی از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و هم چنین با حضور مدیر عالی صنایع کاشی و سرامیک فرزاد به عنوان حامی و خیر حوزه بهداشت و درمان، مراسم توزیع ۸۰ پزشک متخصص در سطح بیمارستان های استان در محل سالن دکتر فروزان فر دانشگاه علوم پزشکی بیرجند برگزار شد.

خدمات بسیار بزرگ صنایع کاشی و سرامیک فرزاد در حوزه بهداشت و درمان خراسان جنوبی

مدیر درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در این مراسم با قدردانی از مدیر عالی صنایع کاشی و سرامیک فرزاد به عنوان حامی این مراسم گفت: مهندس فلاحی یکی از حامیان حوزه بهداشت و درمان استان هستد که تاکنون خدمات بسیار بزرگی در حوزه سلامت استان انجام داده اند.

دکتر اسماعیلی به ساخت اماکن بهداشتی، درمانی، اقامتی و همراهان بیمار توسط خیر ارجمند آقای فلاحی اشاره کرد و افزود: ایشان در هر جایی که در سطح بیمارستان های استان نیاز به کمک بوده و در حوزه های مختلف مددکاری و کمک به نیازمندان همواره حامی ما بوده اند.

وی ادامه داد: مدیرعالی صنایع کاشی و سرامیک فرزاد علاوه بر این، همه ساله اسپانسر برنامه های مختلف ما در حوزه بهداشت و درمان بوده اند، از جمله در این مراسم که شاهد توزیع ۸۰ پزشک متخصص در سطح شهرستان های استان هستیم که یک بسته حمایتی فرهنگی توسط این واحد صنعتی به هر کدام از پزشکان اهدا می شود.

وی سهم استان را در توزیع پزشکان متخصص در سال جاری خوب ارزیابی کرد و افزود: تخصیص سهمیه پزشکان متخصص در اغلب رشته‌ها متنوع است لذا در برخی رشته‌ها بیشتر و برخی رشته‌ها کمتر بوده اما تلاش می‌شود زمینه خدمات‌رسانی مطلوب فراهم شود.

بیشتر بخوانید   بازدید مدیر کل صمت خراسان‌جنوبی از واحد تولید کاغذ و مقوا در بیرجند

وی اظهار امیدواری کرد با همدلی و همکاری مردم، ساختار اداری و اجتماعی، متخصصان ماندگاری بیشتری داشته باشند و بتوانیم سالانه شاهد حضور بیشتر متخصصان در استان باشیم.

اسماعیلی گفت: در همه رشته‌های تخصصی به جز اورولوژی برای استان پزشک در نظر گرفته شده و امتیازدهی پزشکان براساس تأهل یا تجرد، داشتن فرزند، نمره برد تخصصی و به‌صورت نرم‌افزاری است که توزیع بر همان اساس انجام می‌شود.

وی تصریح کرد: بسیاری از متخصصان از استان‌های غربی کشور اعزام شده‌اند و از خرمشهر، بوشهر، گیلان و مازندران هم متخصص غیربومی داریم که علی رغم اینکه بیش از ۱۵ سال صرف تحصیل رشته تخصصی کرده‌اند اما خدمت در مناطق محروم خراسان جنوبی را برگزیده‌اند.

پرهیز از اعزام بی مورد بیماران از شهرستان ها به مرکز استان

وی بیان کرد: پزشکانی که در بیمارستان‌های شهرستانی مشغول به کار می‌شوند از اعزام نامورد بیمار به مرکز استان پرهیز کنند زیرا این اقدام هزینه‌های سنگینی در زمینه نیروی انسانی و تجهیزات تحمیل می‌کند.

اسماعیلی گفت: این پزشکان کمترین حقوق را به نسبت تحصیلات و ریسک شغلی دارند، برخی از آنان با حکم حقوقی ۱۰ میلیون تومان در شهرستان‌های محروم مانند نهبندان مشغول به کار می‌شوند.

وی با بیان اینکه پرداخت کارانه در خراسان جنوبی نسبت به سایر نقاط کشور وضعیت بهتری دارد، اظهار داشت: کارانه خرداد ماه پرداخت شده و نسبت به سایر دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور رتبه چهارم یا پنجم در پرداخت کارانه را داریم.

وی گفت: توصیه ما به پزشکان اعزامی، ایجاد مطب است به‌خصوص مناطق محروم از جمله شهرهایی همچون نهبندان و درمیان از همین فردا مجوز ایجاد مطب صادر می‌شود هرچند با تأسیس مطب پزشک ممکن است درآمد بیمارستان‌ها کم شود اما اولویت ما ماندگاری پزشک متخصص در استان است.

بیشتر بخوانید   به درخواست های مشترکین گاز خراسان جنوبی در کمترین زمان ممکن رسیدگی می‌شود

خيران بازوان توانمند حوزه بهداشت و سلامت

مدیرکل دفتر اجتماعی و امور فرهنگی استانداری خراسان جنوبی هم در این جلسه عنوان کرد: مردم این استان بنیه مالی خوبی ندارند بنابراین خدمت کردن به این مردم بسیار ارزشمند است. نخعی افزود: یکی از مشکلات مهم استان کمبود پزشک متخصص بوده که نیاز است خیران هم برای ماندگاری پزشکان در خراسان جنوبی مشارکت کنند.

وی ادامه داد: خیران همواره بازوی توانمند حوزه بهداشت و سلامت استان هستند و امید است در زمینه ماندگاری پزشکان متخصص نیز بتوان از ظرفیت آنان استفاده کرد. وی با اشاره به اینکه اقدامات خیران منشأ خیر برای عموم مردم است، گفت: خیران در حوزه سلامت کمک‌های خوبی دارند که ارزشمند بوده و قابل تقدیر است.

نخعی یادآور شد: خواسته‌ها و مشکلات پزشکان جذب شده در قالب طرح به کارگروه فرهنگی اجتماعی ارسال و از سوی استاندار پیگیری می‌شود.

سرباز قاسم سلیمانی باشید

مدیر عالی صنایع کاشی و سرامیک فرزاد هم در ادامه این مراسم با اشاره به اینکه خراسان جنوبی، یک استان محروم و مرزی است، گفت: خدمت کردن در این استان یک نوع جهاد است و پزشکان نباید خودشان را یک متخصص و دکتر بدانند بلکه باید خود را سرباز قاسم سلیمانی احساس کرده و به مردم این منطقه خدمت کنند.

وی به اشاره به جهاد سلامت در این منطقه محروم کشور، افزود: فقط نباید در جنگ سخت به مبارزه پرداخت بلکه باید در جهاد سرد هم در حد توان خود تلاش کرد.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی از امن ترین استان های کشور است، ادامه داد: در عین حال محروم ترین استان کشور هم بشمار می رود چرا که ۱۶۰۰کیلومتر با مرکز کشور فاصله دارد، پرواز مناسبی ندارد، جاده برون مرزی ندارد و در جاده درون مرزی هم مشکل دارد.

بیشتر بخوانید   ثبت نام ۱۰۰ درصد پزشکان در طرح نسخه الکترونیک

عشق و علاقه خدمت به مردم راهگشای تمام کمبودها

فلاحی با اشاره به چندین دهه فعالیتش در حوزه تولید و صنعت کشور اذعان داشت: اگر موضوع جهاد سرد مطرح نبود قطعه من به عنوان یک سرمایه گذار در این منطقه فعالیت نمی کردم.وی افزود: اگر عشق و علاقه خدمت به مردم در وجودمان باشد، تمام مشکلات را می توانیم پشت سر بگذاریم.

وی ادامه داد: مردم خراسان جنوبی مهمان نوازند و امید می رود با حمایت های استانی پزشکان در خراسان جنوبی ماندگاری داشته باشند.

وی بیان کرد: در جذب خیرین به حوزه بهداشت و درمان تلاش خواهم کرد تا تمامی ظرفیت ها و امکانات به استان منتقل شود و نیازی به اعزام بیمار به سایر استان ها نباشد.

این خیر سلامت با تأکید بر لزوم همکاری همه بخش‌ها برای ماندگاری پزشکان گفت: تنگناهای حقوقی و مالی نباید مانع از خدمت پزشکان شود لذا در زمینه مشوق‌ها باید مسئولان توجه بیشتری داشته باشند. وی افزود: دولت توجه خوبی به مناطق محروم به‌ویژه در حوزه مسکن دارد و این فرصت برای همه برابر است.

 

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها