بیمه شدگان بیمه سلامت مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشند

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت:بیمه شدگان مراقب سودجویان و کلاهبرداران باشند.

به گزارش “پیام خاوران” علی اربابی با اعلام این خبر در جمع خبرنگاران گفت: هر نوع تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افراد، تحت‌ عنوان همکار یا نماینده این اداره کل و تقاضای وجه در قبال هر نوع خدمت بیمه‌ای و درمانی از جمله صدور یا تمدید کارت بیمه سلامت، کلاهبرداری است.

مدیرکل بیمه سلامت افزود: طبق اطلاعات واصله اخیراً علاوه بر افزایش تماس‌های افراد سودجو با بیمه‌شدگان و بازنشستگان  تحت پوشش این سازمان با موضوع درخواست واریز وجه برای صدور کارت بیمه سلامت یا کارت هوشمند درمان یا عناوین مشابه، در برخی شبکه‌های اجتماعی نیز این موضوعات در حال انتشار و بازنشر است.

اربابی تصریح کرد: با اجرای طرح ملی نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک و حذف دفترچه‌های کاغذی بیمه‌ها، قرار نیست کارت یا روش دیگری در ازای دریافت وجه از بیمه‌شدگان، جایگزین دفترچه‌های قدیمی شود و هرگونه ادعایی در این زمینه، غیرواقعی بوده و مورد تأیید سازمان بیمه سلامت ایران نیست.

وی یادآور شد: بیمه‌شدگان و بازنشستگان عزیز تحت پوشش بیمه سلامت در صورت مواجهه با تماس تلفنی یا مراجعه حضوری افرادی با چنین ادعاهایی می‌توانند ضمن ارجاع موضوع به پلیس و مراجع قضایی، برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشورت، با شماره تلفن ۱۶۶۶ تماس بگیرند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان جنوبی گفت: سازمان بیمه سلامت ایران در راستای صیانت از حقوق بیمه شدگان اقدام به ایجاد پل ارتباطی از طریق پیام رسان بله با شماره ۰۹۱۰۸۷۷۱۶۶۶ و آدرس اینترنتی: bazresi.bimehsalamat@ihio.gov.ir  نیز کرده است که هم استانی ها از این طریق هم می توانند موارد را اطلاع رسانی و شکایت خود را مطرح کنند.

بیشتر بخوانید   عشایربیش از ده درصد جمعیت خراسان جنوبی را تشکیل می دهند/ افتتاح ۲۸۸ طرح در محلات عشایری کشور

انتهای پیام/ ۱۰۲

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها