مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی:

دانش آموزان خراسان جنوبی در روز ۱۳ آبان خواب دشمنان را به کابوس تبدیل خواهند کرد

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: این استان بیشترین مدرسه شبانه روزی را در سطح کشور دارد و امسال در راهپیمایی ۱۳ آبان نیز حضور فرهنگیان و دانش آموزان استان پررنگ‌تر از گذشته خواهد بود تا خواب‌های دشمنان را به کابوس تبدیل کنند.

به گزارش پایگاه خبریپیام خاورانمحمدعلی واقعی پیش از ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار داشت: خراسان جنوبی 435 دانش آموز شهید و فرهنگی را تقدیم نظام کرده است.

وی از وجود یک هزار و 25 واحد بسیج فعال در مدارس خراسان جنوبی خبر داد و افزود: 488 واحد مقاومت نیز در دوره ابتدایی وجود دارد و 318 واحد در مقطع متوسط اول تحت عنوان پویندگان و  219 واحد تحت عنوان پیشگامان در مقطع سوم هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه 50 درصد دانش آموزان خراسان جنوبی جذب بسیج شده و ساماندهی شده‌اند‌ بیان کرد: در بحث آموزش مدیریتی به دانش آموزان، طرح یاوران ولایت با حضور 200 دانش آموز که 100 دانش آموز دختر و 100 پسر هستند برگزار شد.

واقعی با بیان اینکه 34 مدرسه ویژه طرح صالحین انتخاب شدند تصریح کرد: همچنین طرح شهید بهنام محمدی نیز در مدارس اجرا می‌شود.

برگزاری 400 یادواره شهدای دانش آموز در استان

وی خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس هرچه داشتیم از مساجد شروع شده بود اما متاسفانه امروز حضور مردم به خصوص دانش آموزان در مساجد کم رنگ شده که در این راستا امید است با طرح بهنام محمدی حضور دانش آموزان را پر رنگ کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه خانه، مدرسه و مسجد حلقه زیبایی است که معنویت را تشویق می‌کند تا در آینده دانش آموزان متدین داشته باشیم یادآور شد: در بحث یادواره شهدا بیش از 400 یادواره برگزار شده است.

بیشتر بخوانید   برداشت ۱۲۰۰ کیلوگرم زعفران در شهرستان درمیان

واقعی اظهار داشت: در بحث راهیان نور، امسال با توجه به تنگناهای مالی اگر این اتفاق نیفتد از تجربیات ایثارگران و جانبازان استفاده خواهیم کرد تا بخشی از رشادت‌های آنان در دفاع مقدس برای دانش آموزان تبیین شود.

حضور فرهنگیان و دانش آموزان در راهپیمایی 13 آبان خواب‌های دشمنان را به کابوس تبدیل می‌کنند

وی با بیان اینکه در بحث آمادگی دفاعی، دانش آموزان حضور فعالی دارند افزود: در بحث 13 آبان نیز امسال حضور پر رنگ‌تری از سال قبل خواهیم داشت و حضور فرهنگیان و دانش آموزان در این راهپیمایی خواب‌های دشمنان را به کابوس تبدیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمن در حال حاضر رغبتی برای جنگ رو در رو ندارد اما تمام توان خود را در جنگ نرم گذاشته است گفت: باید حواسمان جمع باشد تا گرفتار شبهاتی که ایجاد می‌کند، نشویم.

40 درصد فضاهای آموزشی خراسان جنوبی نیاز به بازسازی دارد

واقعی اظهار داشت: پیگیر مشکلات موجود در آموزش و پرورش هستیم و امسال در بحث فضای آموزشی حدود 350 کلاس در بیرجند کمبود داشتیم که این امر را با دو شیفته کردن مدارس رفع کردیم.

وی با بیان اینکه 30 تا 40 درصد فضاهای آموزشی نیاز به بازسازی و 30 تا 40 درصد نیاز به مقاوم سازی دارد تصریح کرد: با این بودجه‌های قطره چکانی که تزریق می‌شود نمی‌توان کار بنیادی و اساسی انجام داد و نیاز به همکاری دیگر دستگاه‌ها وجود دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی افزود: در بحث کتاب‌های درسی که عوض شده به یک سری وسایل کمک درسی گران‌قیمتی نیاز داریم که این امر نیز ما را با مشکلات روبرو کرده است.

بیشتر بخوانید   قرارگاه استانی آب در خراسان جنوبی راه اندازی می‌شود

واقعی یادآور شد: یکی دیگر از مسائل، مدرسه شبانه روزی است که در این راستا خراسان جنوبی بیشترین مدرسه شبانه روزی را در سطح کشور دارد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سفر خود به خراسان جنوبی در این زمینه تأکید فراوانی داشتند بیان کرد: متأسفانه شناور شدن دلار، افزایش قیمتها و تورم فشار زیادی بر مدارس شبانه روزی خواهد گذاشت چراکه خرید ما نقدی شده و علیرغم اینکه راهکارهایی را برای رفع این مشکل داشتیم، اما کفایت نمی‌کند.

شعارهای محتوایی و کوبنده 13 آبان پاسخگوی پارازیت‌های دشمن است

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی نیز در این دیدار اظهار داشت: خداوند در جای جای قرآن انسان را اینگونه تعریف کرده که انسان بالاترین مرتبه را دارد و فرشتگان در زمان آفرینش به او سجده کردند و خداوند برای آفریدنش به خود تبریک گفت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان احسن المخلوقین است یادآور شد: عالم در اختیار انسان است و تمام جهان در وجود انسان خلاصه می‌شود.

وی اظهار داشت: امانت بزرگی در اختیار شما دانش آموزان است که نباید آن را ارزان از دست بدهید و باید با تمام وجود ارزش‌ها را نگه دارید.

عبادی با بیان اینکه انسان آگاه و با بصیرت همراه با تزکیه، پاکی و تطهیر نفس است افزود: امروز دشمنان پست فطرت در چارچوب یک حیوان درنده در طرق مختلف تلاش می‌کنند و خانواده ها باید حواسشان جمع باشد و از فرزندان خود  مواظبت کنند.

نهادهای فرهنگی و پرورشی تمام تلاش خود را برای تربیت جوانان به کار گیرند

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: نهادهای فرهنگی و پرورشی شامل آموزش و پرورش، دانشگاه و حوزه باید حواسشان به تربیت نسل جوان باشد و تمام تلاش خود را برای این منظور به کار گیرند.

بیشتر بخوانید   خراسان جنوبی ۱.۵ برابر متوسط کشوری تلفات جاده‌ای دارد

عبادی خطاب به دانش آموزان بسیجی استان اظهار داشت: در 13 آبان در مقابل تهاجم‌های ننگین دشمن باید پیام‌ها و شعارهایتان محتوا داشته باشد که پاسخگوی پارازیت‌های بیگانه باشد و با این سطح مکتب دشمن را برای همیشه ناامید کنید.

وی با اشاره به حضور میلیونی راهپیمایی اربعین گفت: حضور میلیونی مسلمانان در راهپیمایی بزرگ اربعین بعد از 1400 سال با هدف عالی خداپرستی بسیار زیبا بود و شکست سختی برای دشمن بود./منبع: تسنیم

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها