حال وهوای شهر بیرجند در نوروز 1402 به روایت تصویر

نوروز 1402 در سطح شهر بیرجند 38 المان نصب شده که از این تعداد 14 المان به صورت خرید خدمت بوده و مابقی توسط همکاران شهرداری ساخته شده است که با توجه به قرار داشتن در آستانه ماه مبارک رمضان دو المان مخصوص این ایام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، مهدی بهترین شهردار بیرجند امروز در بازدید میدانی از شهر بیرجند به المان های نصب شده در نوروز امسال به المان زعفران (نماد محصول مزیت دار استان)، شیر آب (با توجه به این مهم که بیرجند جزو اولین شهرهای اجرای لوله کشی آب بوده است)، فنجان، ماشین های قدیمی، مفاخر و شغل های سنتی قدیمی بیرجند مانند کفاشی و… اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر المان، 10نقاشی دیواری در سطح شهر اجرا می شود.

وی  با بیان اینکه امسال 30 عملیات استقبال از بهار انجام شده است،  تصریح کرد: امسال با اعتباری بالغ بر 1٫5 میلیارد تومان 11 برابر سال گذشته گل کاری در میادین، معابر و… انجام شده است و بیش از 300 هزار گل و بوته خریداری و کاشته شده است.

شهردار بیرجند کاشت 300 هزار گل فصلی در میادین، اجرای آیلندها و بوستان‌های سطح شهر، کاشت 600 پیاز لاله در میادین شهر، درختکاری، اجرای فرش گل و رنگ‌آمیزی مبلمان پارکی، لوازم بازی کودکان و بسته‌های ورزشی بوستان‌های سطح شهر را از جمله اقدامات شهرداری برای نوروز 1402 ذکر کرد.

گزارش تصویری از حال وهوای شهر بیرجند در بهار 1402 را در ادامه بیننده باشید:

چاپ و دانلود PDF
بیشتر بخوانید   گذرگاه دوکوهانه نهبندان بازگشایی می‌شود

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها