اجرای بیش از ۹۰ دوره آموزشی جهت کاربران آسیب پذیر جاده ای خراسان جنوبی

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای  خراسان جنوبی از اجرای بیش از ۹۰ دوره آموزشی جهت کاربران آسیب پذیر جاده ای استان خبر داد.

به گزارش” پیام خاوران ”  هادی حیدری اظهار داشت: طرحهای آگاهی بخشی و ارتقای ایمنی کاربران جاده ای با هدف تامین ایمنی و پیشگیری از تصادفات و تلفات ناشی از آن برای راکبان موتورسوار دانش آموزان مدارس حاشیه راه ها و رانندگان وانت بارها و ادوات کشاورزی انجام می شود.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای ادامه داد در بخش آموزشی ۶۰ باب مدرسه با توزیع اقلام کمک آموزشی مختلفی شامل پکیج گذربان مدارس پرچم گذربان جلیقه ،شیرنگ راکت ایست و کلاه گذربان مدرسه پکیج لوازم التحرير شامل كيف دفتر مداد رنگی خودکار مداد پاک کن تراش و ….) همراه با پیام های ایمنی است آموزشی علائم ترافیکی آموزش تئوری قوانین و مقررات ایمنی و ترافیک توزیع کتاب بروشور برگزاری نمایش و کلاسهای آموزشی در سطح مدارس منتخب استان برگزار شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بخشی از تلفات ناشی از حوادث رانندگی استان را راکبین موتور سیکلت تشکیل می دهند. که در این راستا تاکنون ۲۰ دوره آموزشی در سطح استان با هدف اجرای طرح ارتقا ایمنی راکبین موتور سیکلت و آشنایی موتور سواران با نحوه تردد ایمن در جاده ها آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی رعایت نکات ایمنی در هنگام موتورسواری و تردد در جاده های استان افزایش اطلاعات ترافیکی و پیشگیری از وقوع تصادفات و تلفات جاده ای صورت پذیرفته است.

حیدری اضافه کرد: اولویت برگزاری کارگاههای آموزشی و اهداء تجهیزات ایمنی بر اساس نقشه پراکنش تصادفات و برای کاربران آسیب پذیر حاشیه جاده های استان و روستاهای حاشیه راههای دارای بیشترین تصادفات عابرین پیاده و موتور سواران است.

بیشتر بخوانید   جشن مباهله در دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی برگزار شد

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تصریح کرد ضمن هماهنگی با دهیاران و حضور کارشناسان اداره ایمنی و ترافیک و پلیس راه اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی با رویکرد کاهش تصادفات جاده ای شده است که از ابتدای امسال توزیع کلاه ایمنی در بین ۳۰۰ راکب موتورسیکلت استان انجام شده است.

وی عنوان کرد راکبان موتور سیکلت روستایی به دلیل نوع فعالیت در مسیرهای دسترسی به باغات مزارع کشاورزی و تردد در طول شب با نصب بیش از ۴۰۰ قطعه برچسب شیرنگ نسبت به آشکارسازی این وسایل نقلیه اقدام شده است.

حیدری در پایان یادآور شد میزان آموزش انجام شده برای راکبان موتور سیکلت و رانندگان وانت بار و ادوات کشاورزی تا این مرحله ۲۰۰۰ نفر ساعت است.

انتهای پیام/

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها