امام جمعه موقت شهرستان بیرجند:

قوه قضائیه با سرنخ های مفسدان اقتصادی نیز برخورد کند

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ضمن قدردانی از قوه قضائیه به منظور برخورد با مفسدین اقتصادی گفت: از قوه قضائیه خواستاریم با سر نخ هایی که باعث به وجود آمدن این هرج و مرج ها شده اند نیز برخورد کند.

 به گزارش پایگاه خبری “ پیام خاوران” حجت الاسلام و المسلمین حسین مختاری ظهر امروز در آیین خطبه های نماز جمعه شهرستان بیرجند در جمع مردم نمازگزار این شهرستان اظهار داشت: تقوا مهمترین سرمایه انسان در این دنیا و مهمترین توشه انسان برای آخرت است.

 

وی اولین رکن از ارکان انسانیت را بیداری از خواب و غفلت عنوان کرد و افزود: اگر انسان از خواب غفلت بیدار شود رکن دوم انسانیت که همان ایمان است شکل می گیرد.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه ایمان شجره طیبه ای است که اگر در وجود انسان شکل بگیرد انسان در دنیا و آخرت از ثمره آن بهره مند خواهد شد بیان کرد: در غیر این صورت انسان هم در این دنیا گرفتار زندگی پیچیده و سرگردانی خواهد شد و هم در آن دنیا دچار عذاب خواهد شد.

 

مختاری به مناسبت های هفته اشاره کرد و تصریح کرد: اولین مناسبت هفته امروز ۸ ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) است که در سن جوانی به شهادت رسیدند، جای تأسف است که امت اسلامی قدر اهل بیت(ع) را ندانستند و آنان در سن جوانی به شهادت رسیدند.

 

وی خاطرنشان کرد: امید است امت اسلامی از تاریخ اسلام درس ها و عبرت های لازم را گرفته باشند و هرگز ولایت و رهبری را تنها نگذارند تا خداوند غایت بر حق را برای ما برساند.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه تا ما وضعیت خود را تغییر ندهیم خداوند نیز نابسامانی های موجود را تغییر نخواهد داد یادآور شد: اگر بخواهیم از این نابسامانی نجات یابیم باید قدر دان ولایت باشیم.

بیشتر بخوانید   زمان واریز یارانه نقدی تیر ماه اعلام شد

 

مختاری با بیان اینکه بالاترین نعمت، نعمت ولایت است اظهار داشت: مردم ایران در ۴۰ سال گذشته ثابت کردند قدر دان ولایت هستند و پشت سر ولایت گام بر می دارند.

 

وی دومین مناسبت هفته را آغاز امامت امام زمان(عج) عنوان کرد و افزود: مسئله مهدویت ریشه در تاریخ اسلام و آیات قرآن دارد و همه دنیا منتظر آمدن حضرت مهدی(عج) هستند.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: ملت ما همانگونه که در این ۴۰ سال با تمام توان در مقابل دشمن ایستادگی کردند باز هم از استکبار جهانی وحشتی ندارند و با تمام توان در برابر استکبار ایستادگی خواهند کرد.

 

مختاری با اشاره به اینکه دشمنان در طول تاریخ و اکنون در صدد هستند در بین شیعیان تفرقه ایجاد کنند بیان کرد: آنان قصد دارند با جدا کردن مردم از مرجعیت، ولایت و روحانیت بین مردم تفرقه بیندازند و ارتباط مردم را با امام زمان(عج) قطع کنند که در این راستا باید هوشیار باشیم.

 

وی با بیان اینکه اگر ولایت، مرجعیت و روحانیت عالم نباشد شیعه نخواهد توانست مسیر خود را در مسیر آخرالزمان طی کند تصریح کرد: برای اینکه مقدمات ظهور را فراهم کنیم و در دنیای استکبارغرق نشویم باید دستمان در دست مرجعیت عالم و عادل باشد.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند یادآور شد: همچنین دشمن می خواهد با جایگزین کردن برخی مدعیان دروغین به عنوان امام زمان(عج) بین شیعیان تفرقه بیندازد که این ادعاها برای ما قابل قبول نیست و باید هوشیار باشیم که هرکسی هر ادعایی کرد را قبول نکرده و به سوی او حرکت نکنیم.

بیشتر بخوانید   سهمیه خراسان جنوبی از تسهیلات نهضت ملی مسکن در کشور مشخص شود

 

مختاری اظهار داشت: امروز در عراق و برخی جاها با فضای مجازی برخی با تبلیغات سوء سعی دارند خود را فرزند امام زمان(عج) جای دهند که در این راستا مسلمانان باید هوشیار باشند.

 

وی به مسائل داخل کشور اشاره کرد و خاطرنشان کرد: در بعد داخلی، در هفته گذشته دو مفسد اقتصادی اعدام شدند که این امر موجب خوشحالی مردم و روی خوش بازار شد و علی رغم تبلیغات دشمنان اسلام در ۱۳ آبان جنگ روانی دشمن خنثی شد.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند ضمن قدر دانی از قوه قضاییه به منظور برخورد با مفسدین اقتصادی گفت: در این راستا مطالبه مردم از قوه قضاییه این است که قوه قضائیه همچنان این مسیر را ادامه دهد و با مابقی مفسدان نیز برخورد کند.

 

مختاری با بیان اینکه از قوه قضائیه خواستاریم با سر نخ هایی که باعث به وجود آمدن این هرج و مرج ها شده اند نیز برخورد کند افزود: همچنین کوبیدن سرهای مارهایی که در لانه های فساد لانه کردند و مسبب این هرج و مرج ها شده اند تا سلطان سکه شوند را نیز از قوه قضاییه خواستاریم و خواهان برخورد با مفسدین این مفاسد اقتصادی هستیم.

 

وی خاطرنشان کرد: مسئله دیگر مسئله پیروزی غزه مظلوم بر اسرائیل وحشی است که موجب خوشحالی شد و این ثابت کرد که اسرائیل و جبهه استکبار هرگز منطق را نمی فهمند.

 

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند گفت: چراکه بیش از ۳۰ هفته است که مردم به میدان می آیند که آوارگان برگردند اما کسی دلشان به حال آنان نمی سوزد، فقط دو روز موشک ها و راکت های حماس به صهیونیست‌ها ارسال شد و باعث شد آنان سکوت کنند.

بیشتر بخوانید   بازدیدسرپرست مخابرات منطقه خراسان جنوبی از دفتر پیام خاوران+ تصاویر

 

مختاری با بیان اینکه تنها چیزی که دشمن را آرام می کند موشک ها است زیرا او حق را نمی پذیرد یادآور شد: در این راستا از مسئولان می خواهیم این را درک کنند که دشمن هرگز منطق را نمی فهمد بلکه باید با اقتصاد مقاومتی، تقویت موشکی و نظامی کشور را به یک قدرت در منطقه تبدیل کنند.

 

وی بیان کرد: چراکه اینگونه می توانیم در برابر استکبار بایستیم و آنان را مجبور کنیم قدرت ایران را به رسمیت بشناسند.

 

انتهای پیام/

 

 

چاپ و دانلود PDF

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها