برای نخستین باردر کشور تخم مرغ بومی و بهداشتی در خراسان جنوبی تولید می شود

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی گفت: برای نخستین باردر کشور ،تخم مرغ بومی بهداشتی تا یک ماه آینده در این استان تولید وبه بازار مصرف عرضه می شود

محمد اصغر زاده در گفت وگو با خبرنگار” پیام خاوران “ اظهار داشت: تا یک ماه آینده تخم مرغ بومی به صورت بهداشتی و بسته بندی با طرح برچسب گذاری تخم مرغ بومی در استان اجرا و وارد بازار می‌شود.

وی با بیان اینکه به دنبال تولید وعرضه تخم مرغ بومی با نظارت دامپزشکی و با برچسب بسته بندی هستیم افزود: در حال حاضر دو واحد مرغداری مستقل برای اجرای این طرح در مرحله اخذ پروانه قرار دارند

مدیرکل دامپزشکی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه در مرغداری‌های تحت پوشش این طرح از همان گام نخست، پرورش جوجه و تخم‌مرغ با نظارت دامپزشک فعالیت می‌کنند، گفت: علاوه بر تخم مرغ، تخم کبک و بلدرچین هم عرضه می شود.

وی افزود: در بیرجند یک مرکز بسته بندی به ظرفیت روزانه ۵۰۰ کیلوگرم و در فردوس هم یک مرکز به ظرفیت روزانه ۳۰۰ کیلوگرم فعالیت می‌کنند.

اصغر زاده با بیان اینکه دو واحد مرغداری بومی نیز به ظرفیت ده هزار قطعه در نهبندان آماده بهره برداری است افزود:با اجرای این طرح، تخم‌مرغ‌های بومی بدون لیبل و مارک دامپزشکی جمع‌آوری می‌شوند.

وی افزود: در این طرح اصول بهداشتی در تولید تخم مرغ کاملاً رعایت می‌شود و مردم در خصوص سلامت غذای مرغ و سالم بودن تخم مرغ اطمینان کافی داشته باشند.

وی با بیان اینکه این طرح برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود گفت: پیش بینی می‌شود در عید نوروز پیش رو تخم‌مرغ بومی با بسته بندی مناسب و نظارت شده در سطح بازار استان توزیع و به خارج استان هم صادر گردد.

بیشتر بخوانید   روزه‌داری در افراد سالم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود

 

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها