۶۴ میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا خراسان جنوبی اختصاص یافت

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت:تاکنون ۶۴ میلیارد ریال اعتبار به کسب و کارهای فاوا استان تعلق گرفته است

به گزارش“پیام خاوران “ مصطفی بهی، با اشاره به حمایت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات از شرکت های حوزه فاوا اظهار داشت : این اداره کل با ارائه مشاوره و معرفی تسهیلات مالی در قالب تسهیلات وجوه اداره شده و حمایت های فنی اعتباری رایگان در قالب تسهیلات طرح بوم واره، از افراد، تیم های نوپا و شرکت های فعال حوزه فناوری اطلاعات استان، برای ایجاد اشتغال و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات حمایت می کند.

 

وی افزود: در همین راستا تا کنون در کارگروه تسهیلات وجوه اداره شده، با پرداخت تسهیلات ۶ طرح اشتغال زایی با اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال موافقت شده است.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی با معرفی طرح بوم واره به عنوان طرحی کم هزینه و ساده برای حمایت از توسعه کسب و کارها تصریح کرد: در این طرح شرکت های نوپا و نوآور از خدمات حمایتی با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال بهره مند می شوند.

 

بهی عنوان کرد : این خدمات شامل خدمات میزبانی، پردازش و ذخیره ‌سازی، نرم‌افزارهای حسابداری و اداری، درگاه پرداخت اینترنتی، تبلیغاتی، حقوقی و انواع خدماتی که یک شرکت نوپا برای طی مسیر نیاز دارد، می شود.

 

وی اضافه کرد: شرکت های نوپا می توانند برای بهره مندی از این طرح به درگاه اینترنتی ایران نوآفرین به آدرس irannoafarin.ir مراجعه کنند.

 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ضمن اشاره به طرح ایجاد و توسعه اشتغال روستایی و عشایری گفت: از محل منابع این طرح، تاکنون با اجرای ۳۸ طرح و پرداخت بیش از ۲۰ میلیارد ريال تسهیلات اشتغال زايي به طرح های مبتنی بر فناوری اطلاعات موافقت شده است.

بیشتر بخوانید   پیش بینی بارش برف و باران در خراسان جنوبی/کاهش محسوس دما

 

بهی خاطرنشان کرد : همچنین تاکنون ۲۴ طرح توسعه باجه های پست بانک روستایی با اعتباری بالغ بر ۳۶ میلیارد ریال تصویب و به بانک عامل معرفی شده اند.

انتهای پیام / ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها