بیش از ۱۰۰ نفر در حوزه گردشگری خراسان جنوبی آموزش دیدند

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی از آموزش بیش از ۱۰۰ نفر در حوزه گردشگری خبر داد و گفت: از ابتدای امسال ۷۵۰ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری سطح استان انجام شده است.

به گزارش “پیام خاوران“، حسن رمضانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری بیش از ۷ کارگاه و دوره آموزشی گردشگری از سوی مؤسسات گردشگری و انجمن‌های میراث فرهنگی برگزارشده که ۱۱۰ نفر در این دوره‌ها شرکت کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی ادامه داد: دوره‌های برگزارشده شامل دوره‌های تولید محتوای دیجیتال در حوزه گردشگری،‌ مدیریت بحران در تورهای گردشگری، آشنایی با گردشگری کودک، مدیر فنی دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، راهنمایان طبیعت‌ گردی و … بوده است.

رمضانی گفت: در حال حاضر ۲ موسسه آموزشی گردشگری علوم خیام بیرجند و عمران شریف مجوز فعالیت از وزارتخانه متبوع را دریافت کرده‌اند.

وی تأکید کرد: توجه به موضوع آموزش در صنعت گردشگری امری است که به‌طورجدی باید دنبال شود و هدف از برگزاری دوره‌های آموزش گردشگری، ارتقاء سطح مهارت منابع انسانی شاغل در صنعت گردشگری استان است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان خراسان جنوبی همچنین از اجرای بیش از ۷۵۰ بازدید نظارتی از تأسیسات گردشگری استان طی ۹ ماهه سال جاری خبر داد.

رمضانی گفت: این بازدیدها به‌منظور اجرای پروتکل‌های بهداشتی در واحدهای گردشگری استان، اعم از مراکز اقامتی، پذیرایی و مجتمع‌های خدمات رفاهی با هماهنگی این اداره‌کل اجرا شده است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی بیان کرد: از این تعداد ۴۷۰مورد بازدید از مراکز اقامتی، ۱۱۰ مورد بازدید از رستوران‌ها، مراکز پذیرایی و بین‌راهی، ۶۵ مورد بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و ۹۵ مورد بازدید از سایر مراکز و تأسیسات گردشگری استان بوده است.

رمضانی گفت: در این بازدیدها وضعیت سلامتی کارکنان، نحوه ارتباط و برخورد با مشتری، وضعیت کیفی انبار مواد غذایی، سالن پذیرایی و آشپزخانه، استفاده از اقلام و تجهیزات ضدعفونی و گندزدایی، سالم بودن مواد غذایی، نمازخانه، سرویس‌های بهداشتی و… توسط کارشناسان مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرد و برای رفع نواقص، تذکر و اخطارهایی برای متصدیان واحدها به ثبت می‌رسد.

بیشتر بخوانید   برگزاری همایش بین‌المللی گردشگری بیابان لوت در خراسان جنوبی

وی عنوان کرد: در جریان این بازدیدهای نظارتی، ۱۵ تذکر، ۳ فقره اخطار کتبی، ۲ فقره پلمپ و ….. مورد تشویق برای تأسیسات گردشگری استان ثبت‌ شده است.

انتهای پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها