تفرجگاه”بنددره”بیرجند توسعه می یابد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی گفت:با تأکیداستاندار و با عنایت به مصوبه سفر رئیس جمهور، منطقه تفرجگاهی بنددره بیرجندباید ارتقاء یابد.

 به گزارش ” پیام خاوران “؛ علیرضا عباس زاده با بیان این مطلب درجلسه بررسی پروژه توسعه منطقه گردشگری “بنددره ” اظهار داشت: با عنایت به ظرفیتهای بالای بنده دره، این منطقه گردشگری باید به عنوان تفرجگاهی ممتاز مورد توجه قرار گیرد تا مردم و گردشگران بتوانند از آن بهره ببرند.

وی با اشاره به اقداماتی که در راستای توسعه این منطقه صورت گرفته،تأکیدکرد: اقدامات زیرساختی و پروژه های عمرانی دستگاه ها در این منطقه باید استمرار یابد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی با اشاره به تعلق خاطر مردم به این منطقه، از بازدید میدانی خود از روند اجرای پروژه ها در بند دره گفت و تصریح  کرد: بنددره باید در حد ظرفیت خود ارتقاء و به آن توجه شود لذا برای بهره مندی بیش از پیش مردم زیرساختهای آن مجموعه باید فراهم شود.

عباس زاده اظهار داشت:برای اینکه منطقه گردشگری بنده دره بتواند به عنوان مرکزی توانمند به  ارائه خدمات گردشگری بپردازد، اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی با برگزاری جلساتی معضلات و ظرفیت های منطقه را  شناسایی کنند.

وی ادامه داد: تاکنون ۳۵میلیارد تومان در این منطقه هزینه شده اما  بایدبراساس طرحی کارشناسی شده ادامه یابد تا از  این ظرفیت در راستای توسعه گردشگری نهایت بهره را ببریم.

معاون هماهنگی امورعمرانی استانداری خراسان جنوبی متذکر شد: با هم افزایی دستگاههای خدمات رسان ابتدا امکانات زیر ساختی منطقه کامل می شود و پس از آن  با بهره گیری از نظرات کارشناسان، طرح توسعه بنده دره آماده و اجرایی می گردد.

وی اظهارکرد: لازم است طرح توسعه بند دره بر اساس ضوابطی که کارگروه گردشگری تعیین می کند، طراحی گردد.

بیشتر بخوانید   استاندار خراسان جنوبی گفت: "نجمه خدمتی" یک ظرفیت برای خراسان جنوبی است

عباس زاده با ذکر این نکته که حدود و صغور و مستثنیات منطقه توسط اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تعیین شود، تصریح نمود: هر گونه اقدام در مستثنیات نیز منوط به مصوبه کارگروه گردشگری است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی همچنین در ادامه گفت: میدان دام و کشتارگاه شهرستان نهبندان در آستانه بهره برداری است.

عباس زاده  خاطرنشان کرد:کشتارگاه شهرستان بیرجند نقشه و درخواست تیپ ۳ خود را به سازمان دامپزشکی کشور ارائه  کنند تا در صورت تصویب،مجوز اجرای آن صادر گردد.

وی تصریح کرد: پروژه های میدان دام و کشتارگاه در شهرستانهای نهبندان، طبس و  زیرکوه توسط ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) با پیشرفت فیزیکی مختلف در حال احداث  است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی اظهارکرد: میدان دام و کشتارگاه زیرکوه ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها