تشییع پیکر شهید علی محمدی به روایت تصویر

صبح امروز در مراسمی با حضور مسئولان پیکر پاک شهید علی محمدی در زادگاهش روستای “پردان” آرام گرفت.

به گزارش “پیام خاوران“، امروز آسمان زیرکوه و روستای پردان و آسمان دل مردم این منطقه برای وداع با پیکر شهید بارانی شده است. امروز مردم از ساعت‌ها قبل از مراسم پیر و جوان، زن و مرد، دختر و پسر خود را به محل مورد نظر رسانده تا برای آخرین بار با پیکر این شهید بزرگوار دیدار کنند.

آری امروز همه دور هم گرد آمدند تا سلام خود را از طریق شهدا به امام حسین (ع) و فاطمه زهرا (س) برسانند و نمی‌دانم هر کدام از این جمعیت چه خواسته‌ای در دل دارند، اما خوب می‌دانم اینجا قصه عاشقانی است.

اینجا مادرانی را می‌بینی که با دیدن تابوت‌ خود را به سمت پیکر شهید انداخته مانند یعقوبی که در انتظار یوسف سال‌های سال چشم انتظار نشسته است. انگار روز عاشورا است، مداح ندای حسین، حسین می‌خواند، زن‌ها با ندای لبیک یا حسین گویی حضرت زینب(س) را همراهی می‌کنند، اینجا که باشی می‌توانی بی قراری را از چشمان مادرانی که فرزند شهید  دارند، حس کنی.

شهادت، اوج تعالی انسان است، در فرهنگ اسلام و به ویژه تشیع، ارزشمندترین و گرانبهاترین حرکت، شهادت است. شهید کسی است که با نثار جان خود، درخت اسلام را آبیاری کرده و فساد را ریشه کن می‌کند و به راستی که شهیدان، مقاومت و پویایی جامعه را تضمین می‌کنند و به جامعه ظرفیت روحی می‌بخشند و ضعف و سستی را از بین می‌برند. اگر خون شهیدان نبود که شجره طیبه رسالت را سیراب کند نه از اسلام خبری بود و نه از مکتب توحید بخش الهی اثری و در یک جمله می‌توان گفت که پر محتواترین عنوان، در راستای تکامل انسان، از دیدگاه متون اسلامی عنوان «شهید» است.

بیشتر بخوانید   محدودیت های ترافیکی شب های احیاء در خراسان جنوبی اعلام شد

امروز خراسان جنوبی و شهرستان زیرکوه میزبان پیکر شهید پاسداری بود که در اوان جوانی به شهادت رسید. پیکر پاک شهید علی محمدی امروز با حضور مسئولان خراسان جنوبی و مردم شهیدپرور شهرستان زیرکوه در روستای “پردان” این شهرستان تشییع شد.

شهید علی محمدی پاسدار رشید اسلام و نخبه جوان اهل روستای پردان شهرستان زیرکوه و تربیت یافته مکتب اسلام با شهادت خود به دشمنان اسلام نشان داد که جوانان انقلابی برای حضور در سنگرهای دفاع از امنیت هیچ هراسی ندارند.

گفتنی است، شهید علی محمدی از رزمندگان یگان هوا فضای سپاه روز ۲۷ شهریورماه ۱۴۰۱ در حین انجام مأموریت خود به فیض شهادت نائل آمد و به دیدار معبود شتافت و بی‌هیچ ادعایی جان خود را فدای این مرز و بوم کرد.

انتهای پیام/ ۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها