۲۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار مقاوم سازی روستایی خراسان جنوبی جذب شد

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان جنوبی گفت: اعتبار مقاوم سازی روستایی خراسان جنوبی طی سال گذشته سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که از این میزان دو هزار و ۸۹۲ میلیارد تومان جذب شده است.

به گزارش “پیام خاوران”، قاسم تنها در شورای مسکن خراسان جنوبی گفت: بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکونی در روستاهای خراسان جنوبی وجود دارد که از این تعداد ۴۹ هزار و ۴۰ واحد مقاوم سازی شده‌اند.

وی با ذکر اینکه ۵۵/۲ درصد واحدهای مسکونی روستایی خراسان جنوبی مقاوم هستند، اظهار کرد: نسبت به سال گذشته واحدهای مقاوم روستایی استان سه درصد افزایش یافته است.

تنها ادامه داد: ۳۹ هزار و ۷۳۵ واحد روستایی هنوز نا مقاوم بوده که حدود ۴۴ درصد واحدهای روستایی خراسان جنوبی هستند.

وی یادآور شد: بعضی از شهرستان‌های استان مانند فردوس با ۲۷ درصد و خوسف ۳۷ درصد شهرستان‌های بحرانی استان در این زمینه هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد: به هر میزان که به مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی سرعت بخشیم، به همان میزان از نگرانی‌های ما در این خصوص کاسته می‌شود.

تنها افزود: سال گذشته مبلغ سه هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار مقاوم سازی روستایی خراسان جنوبی بود که از این میزان دو هزار و ۸۹۲ میلیارد تومان جذب شده است.

وی بیان کرد: سه هزار و ۴۲۵ میلیارد تومان تسهیلات ابلاغی در سال جاری داریم که برای حفظ منابع مورد نظر باید بانک‌ها تا پایان بهمن ماه نسبت به انعقاد قرار داد اقدام کنند.

تنها از معرفی هزار و ۸۰۰ نفر در این خصوص برای انعقاد قرار داد به بانک‌ها خبر داد و گفت: با برگزاری جلسات هفتگی باید میزان قرار دادهای منعقد شده توسط بانک‌ها را باید رصد کنیم.

منبع: مهر

بیشتر بخوانید   سپاه هلدینگ پیشگامان را با هدف تجاری‌سازی محصولات دانش بنیان راه‌اندازی کرد

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها