اجرای ۱۵۰ عنوان برنامه توسط تشکل‌های قرآنی خراسان جنوبی در دهه فجر

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از اجرای ۱۵۰ عنوان برنامه توسط تشکل‌های قرآنی خراسان جنوبی در ایام دهه فجر خبر داد و گفت: پیش بینی می‌شود امسال ۱۳ هزار نفر معتکف در مراسم اعتکاف شرکت کنند.

به گزارش “پیام خاوران“، حجت الاسلام احمد رضایی صبح امروز در نشست خبری ستاد بزرگداشت دهه فجر خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ حرکت و جنبشی چون انقلاب اسلامی نزدیک به اهداف اسلام و نبی اکرم (ص) نبوده است اظهار داشت: آرمان‌های انقلاب اسلامی به بسیاری از کشورهای اسلامی رسیده است.

وی افزود: دهه فجر خورشیدی است که به زودی عالمگیر خواهد شد. فتنه‌های دشمنان شاید قطار حرکت انقلاب را اندکی آهسته کند اما هیچگاه آنرا متوقف نمی‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: در ایام دهه فجر یک هزار مبلغ خواهر و برادر در نقاط مختلف استان فعالیت خواهند کرد و تشکل‌های قرآنی ۱۵۰ برنامه اجرا خواهند کرد.

رضایی با بیان اینکه ۸۰۰ هیئت مذهبی، ۱۲۰ تشکل دینی، ۲۰۰ موسسه قرانی و خانه قرآن و ۵۰۰ مداح در استان در این ایام فعالیت خواهند داشت گفت: کمیته انجمن‌های اسلامی و هیئت‌های مذهبی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی نیز ۵۰۰ برنامه عمومی را در دهه فجر سال جاری اجرا خواهند کرد.

وی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم برای انقلابی که بر خون هزاران شهید شکل گرفته تلاش کنیم ادامه داد: پویش ختم قرآن کریم، برگزاری جشن‌های انقلاب در مؤسسات قرآنی، تولید محتوا با موضوع قرآن و انقلاب در فضای مجازی، اختتامیه مسابقات قرآنی حوزه‌های علمیه خراسان جنوبی، مسابقه تفسیری کیمیای مقاومت و غیره از جمله این برنامه‌ها است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با بیان اینکه ثبت نام اعتکاف در خراسان جنوبی به طور رسمی از ۸ بهمن ماه آغاز شده و ثبت نام به صورت حضوری در مساجد محلات است افزود: در برخی از شهرستان‌ها چون بیرجند ممکن است برخی از مساجدت شرایط ثبت نام اینترنتی را فراهم کرده باشند.

بیشتر بخوانید   50 هزار پرس غذای گرم بین مددجویان جامعه هدف بهزیستی خراسان جنوبی توزیع می‌شود

رضایی در حاشیه جلسه در پاسخ به خبرنگار ما مبنی بر پیش‌بینی تعداد معتکفین افزود: پی‌بینی می‌شود که در اعتکاف امسال ۱۱ هزار نفر از خواهران و سه هزار و ۵۰۰ نفر از برادران در برنامه اعتکاف شرکت کنند که در شهر بیرجند ۱۵ مسجد ویژه خواهران و سه مسجد برای برادران در نظر گرفته شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار داشت: امسال ۲۰۵ مسجد جامع خراسان جنوبی پذیرایی معتکفین هستند که از این تعداد ۱۲۶ مسجد روستایی و ۶۷ مسجد شهری است.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها