دفاتر سیار خدمات قضایی در روستا‌های مرزی خراسان جنوبی راه‌اندازی شد

دفاتر سیار خدمات قضایی برای اولین بار در کشور، در روستا‌های مرزی خراسان جنوبی فعال شدند تا مشکلات قضایی مردم کاهش یابد.

به گزارش “پیام خاوران“، خدمات قضایی در خراسان جنوبی تا چندی پیش تنها در دفاتر خدمات قضایی استان به مردم ارائه می‌شد.

حالا دستگاه قضایی استان تلاش دارد تا با فعال کردن دفاتر سیار خدمات قضایی آن هم در نقاط مرزی، مشکلات مرزنشینان را مرتفع کند.

مردم روستای گلوباغ که یکی از روستا‌های مرزی خراسان جنوبی است از خدمات این دفتر بهره‌مند شده اند و سایر روستا‌ها نیز از این خدمات بهره خواهند گرفت.

برداشته شدن مشکلات از سر راه مرزنشینان

یکی از اهالی روستای گلوباغ گفت: یکی از اهالی به دلیل وجود یک مشکل قضایی، ۶ سال است که هر یکی دو هفته‌ای به سربیشه می‌رود.

او افزود: حالا با فعال شدن این دفتر، زحمت راه از او گرفته شد و خدمات را می‌تواند به صورت برخط در خود روستا دریافت کند و این مایه خوشحالی است.

یکی دیگر از اهالی روستای مرزی گلوباغ بیان کرد: از این روستا تا شهر سربیشه ۱۳۰ کیلومتر فاصله است و مردم مجبور بودند تا پیش از این زحمت طی مسیر را به جان بخرند.

او گفت: حالا با راه اندازی دفتر سیار خدمات قضایی، هزینه‌های مردم نیز کاهش یافته و بسیاری از مشکلات آن‌ها نیز رفع شده است و از این بابت از دادگستری و قوه قضائیه ممنونیم.

ارائه ۷۰ درصد خدمات قضایی در دفاتر سیار خدمات قضایی

اسماعیلی معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی گفت: دفاتر سیار خدمات قضایی برای اولین بار است که در کشور و آن هم در خراسان جنوبی راه اندازی شده است.

او افزود: حدود یک ماه از اجرای این طرح می‌گذرد و مردم روستا‌های محروم و مرزی از خدمات بهره مند می‌شوند.

بیشتر بخوانید   تمامی روستاهای شهرستان سرایان ازنعمت گاز طبیعی بهره‌مند شدند

اسماعیلی اظهار کرد: با راه اندازی دفاتر سیار خدمات قضایی، ۶۰ الی ۷۰ درصد خدمات مربوط به قوه قضائیه را می‌توان به صورت برخط برای مردم انجام داد.

معاون آمار و فناوری اطلاعات دادگستری خراسان جنوبی از ادامه دار بودن روند خدمات دهی این دفاتر به مردم روستا‌های مختلف استان خبر داد.

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها