۸ هزار و ۷۰۰ خانوار خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی از راه‌اندازی ۳۴ سایت توسعه شبکه اینترنت پرسرعت طی یک سال گذشته در استان خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این سایت‌ها ۸ هزار و ۷۰۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند.

به گزارش “پیام خاوران“، مصطفی بهی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون ۳۴ سایت توسعه شبکه اینترنت پرسرعت همراه در ۵۸ روستای خراسان جنوبی راه‌اندازی شده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی گفت: با راه‌اندازی ۳۴ سایت توسعه شبکه اینترنت پرسرعت همراه در ۵۸ روستای استان طی یک سال گذشته، ۸ هزار و ۷۰۰ خانوار به شبکه ملی اطلاعات متصل و از خدمات اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند شده‌اند.

او افزود: همچنین با راه‌اندازی ۱۶ سایت توسعه شبکه تلفن همراه روستایی، ۳۵ روستای استان با جمعیت بالغ بر هزار و ۶۰۰ خانوار از پوشش تلفن همراه برخوردار شدند.

بهی با اشاره به توسعه شبکه فیبر نوری روستایی در استان بیان کرد: در این زمینه ۱۷ کیلومتر فیبر نوری روستایی در استان اجرا شده که ۷ سایت همراه و مرکز تلفن روستایی در ۱۱ روستا با جمعیت هزار و ۹۳۵ خانوار را زیر پوشش قرار داده و به شبکه فیبر نوری متصل کرده است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی عنوان کرد: این طرح های ارتباطی با اعتبار ۸۵ میلیارد تومان از محل منابع طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکارای اپراتور‌های ارتباطی استان اجرایی شده است.

وی درباره سایر اقدامات انجام شده در یک سال گذشته دولت سیزدهم در این استان تصریح کرد: از محل تسهیلات بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه تعداد ۳۰ طرح حوزه فناوری اطلاعات در کمیته مربوطه مصوب شد که تسهیلات ۱۱ طرح به میزان ۱۹۹ میلیارد ریال پرداخت شده است.

بهی گفت: از محل تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری نیز ۱۰ طرح مصوب شد که تاکنون تسهیلات سه طرح به میزان ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

بیشتر بخوانید   هزار و ۴۰۰ مدرسه خراسان جنوبی به شبکه ملی اطلاعات متصل شدند

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی ادامه داد: طی یک سال گذشته برای ارائه خدمات دستگاه‌های اجرایی ۶ دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیردولتی شهری و ۷ دفتر ICT  روستایی تاسیس شده که خدمات مختلف دستگاه‌های اجرایی را برای هم‌استانی‌ها ارائه می‌دهند و دسترسی به خدمات را آسان کرده است.

وی به برنامه‌های پیش روی توسعه ارتباطات در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: اجرای ۱۰۳ سایت توسعه تلفن همراه و اینترنت پرسرعت همراه روستایی و ارتقای ۱۱۶ سایت تلفن همراه برای توسعه اینترنت پرسرعت همراه روستایی در دست انجام است.

بهی اظهار کرد: در مجموع ۲۱۹ سایت ارتباطی همراه، ۳۱۶ روستای استان را از تلفن و اینترنت پرسرعت همراه بهره‌مند می‌کند.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان جنوبی عنوان کرد: اجرای این سایت‌ها که به اپراتور‌های ارتباطی ابلاغ شده‌اند از محل اعتبارات طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تامین اعتبار می‌شود.

وی اظهار کرد: اجرای ۶۳۷ کیلومتر فیبر نوری که در مجموع ۸۵ سایت همراه و مرکز تلفن روستایی که ۱۱۰ روستا با جمعیت بیش از ۹ هزار خانوار را از خدمات مختلف ارتباطی بهره‌مند کرده است، به شکبه فیبر نوری متصل می‌کند.

بهی افزود: طرح توسعه فیبر نوری نیز از محل منابع ملی طرح توسعه ارتباطات روستایی وزارتخانه تامین می‌شود و هدف از اجرای این طرح تامین مسیر انتقال باکیفیت، امن و پایدار برای سایت‌ها و مراکز تلفن روستایی است تا روستائیان از ارتباطات باکیفیت بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها