ارشد نظامی ارتش در خراسان جنوبی: هدف دشمن تضعیف ماندگاری انقلاب است

ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف دشمن تضعیف ماندگاری انقلاب است افزود: دشمن یکبار با جنگ سخت در دوران دفاع مقدس، سپس با جنگ نرم، بار دیگر با تحریم‌ها و اکنون در بُعد پنجم در قلل ما در حال نفوذ است.

به گزارش ” پیام خاوران “  امیر سرتیپ دوم ستاد جلیل شاطری در سخنان قبل از خطبه‌های نماز جمعه بیرجند که به مناسبت هفته دفاع مقدس صورت گرفت اظهار داشت: در دوران جنگ تحمیلی به‌رغم اینکه دست ما خالی بود اما تجهیزات، امکانات، قدرت و پول، دشمن را کور کرده بود لذا جنگ هشت سال طول کشید.

وی گفت:همان اوایل جنگ رزمندگانی که امروز از آنها یاد گرفته‌ایم در این تریبون‌ها صحبت کنیم، دشمن را سر جای خود نشاندند؛ دشمنی که تا بن دندان مسلح بود.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰  ارتش در خراسان جنوبی با بیان اینکه در زمان جنگ، سلاح ما انفرادی و اجتماعی بود، تصریح کرد: دشمن از سلاح ایمان ما غافل بود در حالی که سلاح ایمان باعث پیروزی در جنگ شد.

وی افزود: همه افرادی که قبل و بعد از جنگ تحمیلی در زمان جنگ توطئه‌هایی برای خود در نظر داشتند بعد از پایان جنگ ناامید شدند.

ارشد نظامی آجا در خراسان جنوبی گفت: آن موقع دشمن سه کلمه را فراموش کرده بود اینکه ایرانی و آنان که مکتب اسلام و قرآن را در پیش گرفته و وارث خیبر و عاشورا هستند، این حماسه را خلق کردند.

نیروهای مسلح امروز مقتدر هستند و قدرت بازدارندگی دارند

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰  ارتش در خراسان جنوبی گفت: اولین ثمره دفاع مقدس بُعد معنوی آن است که مبتنی بر ارزش‌های دینی، اسلامی، اخلاقی، ایثارگری، شجاعت و شهامت است، ایثارگران و جانبازان نیز جزو ابعاد معنوی دفاع مقدس هستند.

امیر شاطری با تاکید بر اینکه دفاع مقدس مختص به یک زمان نیست افزود: دفاع مقدس یک مکتب و گفتمان است که باید در همه عرصه‌های تاریخی به جنبه‌های فرهنگی آن نگاه کنیم.

بیشتر بخوانید   رهبر انقلاب: دفاع مقدس از ابتدا تا انتها عقلانی‌ و مدبرانه‌ بود/ تأکید بر مراقبت از تلاش دشمن برای تحریف دفاع مقدس

وی  از دیگر ثمرات دفاع مقدس، اتحاد، همدلی و وحدت را نام برد و گفت: چنان اتحادی بین آحاد جامعه و نیروهای مسلح وجود دارد که دشمن از این اتحاد رنج می‌برد و ناراحت است، چون می‌داند آنچه این اتحاد را قوی کرده، نور ایمان و تبلور آن اعتقاد به ولایت وفقیه است که کمر آنها را می‌شکند.

ارشد آجا در خراسان جنوبی گفت: یکی دیگر از ثمرات دفاع مقدس دفاعی بودن آن است و در هشت سال جنگ از حیثیت و مرز و بوم خود دفاع کردیم چون به ما ظلم شد، امروز که این اقتدار را به دست آورده‌ایم برخی افراد می‌گویند تهدید هستیم در حالی که ما تهدید نیستیم بلکه اقتدار ما بازدارندگی دفاعی برای حفظ حیثیت خودمان است.

امیر شاطری گفت : امروز دشمن با جنگ شناختی وارد میدان شده و در تلاش است عده‌ای از جوانان را اغفال کند که به خیابان آمده و خون شهدا و دفاع مقدس را تضعیف کنند.

وی با بیان اینکه هدف دشمن تضعیف ماندگاری انقلاب است افزود: دشمن یکبار با جنگ سخت در دوران دفاع مقدس، سپس با جنگ نرم، بار دیگر با تحریم‌ها و اکنون در بُعد پنجم در قلل ما در حال نفوذ است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰  ارتش در خراسان جنوبی اظهار داشت: ما برای انقلاب خون دادیم و جوان‌ها نثار کردیم، نیروهای مسلح امروز مقتدر هستند و قدرت بازدارندگی دارند.

انتهای پیام//

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها