ایجاد تعادل بین زندگی و محیط کار رمز موفقیت بانوان است

نشست هم اندیشی مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده به همراه مشاوران شرکت های مادر تخصصی، مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان جنوبی و مشاوران امور بانوان شرکت های صنعت آب و برق استان با بانوان شاغل در این صنعت برگزار شد.

به گزارش” پیام خاوران “ به نقل از  روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان خراسان جنوبی؛ سمیه خداپرست مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده به نقش پررنگ زنان در جامعه امروز اشاره و اظهار داشت: با توجه به آنکه بانوان شاغل علاوه بر مسئولیت در زندگی باید به امور کاری خود نیز برسند، ایجاد تعادل بین زندگی و محیط کار رمز موفقیت آنها می باشد.

مشاور وزیر نیرو در امور زنان و خانواده افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در حوزه جهاد تبیین، بانوان شاغل در صنعت آب و برق استان به خوبی می توانند خدمات این حوزه را تبیین و بیان نمایند.

وی پیر شدن یک چهارم جمعیت کشور در چند سال آینده را یکی از چالش های بزرگ کشور عنوان و گفت: بانوان نقش موثری در حوزه جوانی جمعیت ایفا می کنند که امیدواریم با حمایت های صورت گرفته در دولت و مجلس اقدامات مثبتی در این حوزه انجام شود.

خداپرست ادامه داد: زنان در جمهوری اسلامی همواره با حجاب خود در عرصه های مختلف علمی، ورزشی، فرهنگی، هنری و … درخشیده اند و به قول رهبری ما در حال ارائه الگوی سومی از زن مسلمان در دنیا هستیم.

در ادامه مشاور امور بانوان شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق استان به بیان گزارشی درخصوص عملکرد بانوان در این حوزه پرداخت و افزود: ۱۳۸ بانو در صنعت آب و برق استان در حال فعالیت هستند که از این تعداد ۷ درصد در سطح مدیریت ارشد، ۱۶ درصد در سطوح مدیریتی پایه و ۱۱ درصد در سطوح مدیریتی میانی حضور دارند.

بیشتر بخوانید   پایگاه گردشگری در کویر همت‌آباد زیرکوه ایجاد می شود

سامره مهربان به خدمات انجام شده به بانوان همکار اشاره و اظهار داشت: اجرای کاهش ساعت کاری برای بانوان دارای فرزند کمتر از شش سال، اجرای طرح سلامت و غربالگری بیماری های زنان، استفاده از مرخصی ۹ ماهه زایمان و پرداخت هزینه مهدکودک به بانوان همکار از جمله اقدامات صورت گرفته در صنعت آب و برق استان می باشد.

وی برگزاری دوره های آموزشی ویژه بانوان به منظور تحکیم بنیان خانواده و ارتقاء بهره وری در محیط کار را از دیگر برنامه های شورای امور بانوان صنعت آب و برق استان عنوان و گفت: برگزاری دوره آموزشی جمعیت شناسی و فرهنگ افزایش جمعیت، دوره آموزش نقش حجاب در حفظ حریم خانواده، دوره مدیریت مصرف آب از منظر کیفیت وکمیت با تاکید بر پسماند خانگی و دوره آموزشی ارتباط با همسر و تاثیر آن بر تربیت فرزندان از جمله برنامه های آموزشی برای همکاران می باشد.

حضور در مزار شهدای گمنام شهرستان بیرجند و تجدید میثاق با آرمان های شهدا، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ و رسیدگی به مشکلات بانوان شاغل در صنعت آب و برق، بازدید از تاسیسات و حضور در جلسه شورای انسجام بخشی مدیران عامل صنعت آب و برق از دیگر برنامه های سفر یک روزه مشاور وزیر در امور زنان و خانواده و هئیت همراه به استان خراسان جنوبی بود.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها