تنها راه نجات کشور، به میدان آمدن مردم است

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری بر به میدان آمدن مردم به عنوان تنها راه نجات کشور از مشکلات موجود تأکید کرد.

به گزارش “پیام خاوران“، امیرحسین مدنی صبح امروز در همایش توسعه و سرمایه‌گذاری شهرستان سربیشه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، اظهار داشت: به دستور شخص رئیس جمهور ماموریت یافتم تا امروز خدمت شما مردم سربیشه برسم و سلام ایشان را به شما ابلاغ کنم. امید است هم سفر رئیس جمهور و هم دیدار امروز ما بتواند باری از دوش مردم این منطقه به ویژه سرمایه‌گذاران برداشته و اتفاقات خوبی رقم خورد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه اگر بخواهیم صحبتی داشته باشیم باید انقلاب اسلامی را مانند یک نرم‌افزاری در نظر بگیریم که این نرم‌افزار همواره دارای مشخصه‌های بارزی داشته، افزود: این نرم‌افزار سبب موفقیت‌های چندین ساله نظام بوده و هر کجا که این نرم‌افزار را کنار بزنیم دچار مشکل و ضربه می‌شویم.

مدنی با اشاره به فرمول‌های امام خمینی(ره) افزود: امام(ره) هنگامی که نام جهاد سازندگی را بر زبان جاری کرد و از مردم خواست به این جهاد بپوندند دیدیم همه ملت به میدان آمدند.

وی گفت: با یک فرمان امام خمینی(ره) نهضتی به نام جهاد سازندگی و سپس نهضت سوادآموزی شکل گرفت، که همه مردم با یکدلی و اشتیاق به این نهضت‌ها پیوستند و به راستی امام(ره) در ایجاد این نهضت‌ها یک الگو شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه امام خمینی(ره) بعد از راه‌اندازی نهضت جهاد سازندگی و نهضت سوادآموزی، در آن برهه از زمان با توجه به نیازی که مردم داشتند، در حوزه مسکن هم ورود کردند و حساب ۱۰۰ امام مطرح شد و دیدیم که در آن زمان مردم از هر طیفی چگونه برای پرداخت به میدان آمدند، حال امروز خجالت می‌کشیم که چرا برخی از اقشار جامعه از کمبود مسکن رنج می‌برند.

بیشتر بخوانید   متقاضیان وام ودیعه مسکن مدارک خود را تکمیل کنند

مدنی ادامه داد: دیگر نهضتی که مردم به ندای رهبری لبیک گفتند در زمینه جنگ تحمیلی بود که علیه کشورمان رخ داد و با ندای رهبری جبهه‌های ما مملو از جوانانی شد که به فرمان امامشان لبیک گفتند تا از خاک و کشورشان دفاع کنند و اینها نرم‌افزارهای موفقی بود که امام شکل داد.

وی اظهار داشت: امام خمینی(ره) با مردم بسیار ساده سخن می‌گفت و امروز اگر در جاهای مختلف راه را پیش می‌بریم به دلیل وجود همان نرم‌افزارهای امام است، اما اگر از آرمان‌های‌مان فاصله بگیریم در کارها با شکست مواجه می‌شویم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با تاکید بر اینکه مدیران با توان و با لیاقت امروز ما از همان مدیران زمان جنگ، جهاد و سازندگی هستند، افزود: رهبری ما به درستی می‌فرمایند که اگر کاری را با مردم و با مشارکت مردم جلو ببریم موفق هستیم اگر برای کاری مردم را جلو نیاوردیم، محکوم به شکست هستیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم  کشور با تاکید بر اینکه چرا در  اقتصاد دچار مشکل هستیم با وجودی که این کشور ظرفیت‌های زیادی دارد، گفت: باید به مردم اتکا کنیم و اگر در اقتصاد نرم‌افزار مردم باشند، موفق هستیم.

مدنی بیان کرد: در دوران‌های مختلف نگاهی به بخش خصوصی بیاندازیم ببینیم با بخش خصوصی چه کرده‌ایم؟ آنقدر آیین‌نامه و مقررات‌های جدیدی نوشتیم که حتی تولیدکننده و سرمایه‌گذار در طول ماه‌ها وقت ندارد که آنها را مطالعه کند.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در سخنان اخیر خود به حوزه معادن و خطوط ریلی کشور تاکید زیادی کردند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه حضور مردم در عرصه بین‌الملل نیز مهم و تاثیرگذار است، ادامه داد: حاج قاسم سلیمانی با راه‌اندازی محور مقاومت که مردم در آن حضور داشتند در عرصه بین‌المللی خوش درخشید و حال ما هم اگر رهبری برایمان راه ترسیم می‌کنند و تاکید دارند که باید به مردم تکیه شود موفق خواهیم شد باید به آن توجه کنیم و باید فرمول به صحنه آوردن مردم را یاد بگیریم.

بیشتر بخوانید   بارقه امید در دل کشاورزان خراسان جنوبی روشن شد

مدنی با اشاره به اینکه بیش از ۶۰ هزار واحد تعطیل و نیمه تعطیل در کشور داریم که اینها سرمایه‌های شما مردم است و اگر حداقل ۲۰ درصد آنها احیا شود کمک بزرگی خواهد بود و چه بسا واحدهایی هستند که لنگ سرمایه در گردش، لنگ اعتبار و یا تکنولوژی هستند.

وی با تاکید براینکه باید نگاه کنیم که کجا می‌توانیم راه را برای بخش خصوصی باز کنیم، ادامه داد: کار اقتصادی کشور هم به دست مردم حل می‌شود، نه به دست دولت‌ها و قوانینی که روز به روز سخت و سخت‌تر می‌شوند باید تصحیح و تسهیل شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه در یک سال اخیر سه هزار و ۱۰۰ واحد به دست شما مردم و با سرمایه شما مردم به چرخه تولید برگشته و باید در همه حوزه‌ها هنرمندانه مردم را پای کار آورد.

مدنی با بیان اینکه راهی جز بازگشت به مردم نداریم و دولت سیزدهم هم نگاهش همین است و اگر امروز جهاد سازندگی با رویکرد جهادی پیش می‌رود، جهاد تولید و جهاد تبیین هم در دستور کار دولت است، گفت: جهاد تبیین که رهبری بر آن بسیار تاکید دارند همواره مدنظر ما است. جهاد تبیین نیاز اول کشور و جهاد تولید هم بسیار مهم است، چرا که تولیدکنندگان افسران جهاد تولید هستند.

وی تاکید کرد: شهرستان سربیشه مزیت‌های زیادی دارد، وجود معادن ارزشمندی که دارد باید ارزش افزوده هم داشته باشد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: علاوه برمزیت‌های بخش معدن در این شهرستان، در حوزه کشاورزی، تولید زرشک، عناب و زعفران حرف‌های زیادی برای گفتن است و آنچه به درستی مطرح شد این که اگر در این بخش به آب توجه نشود، آب‌های موجود در منطقه توسط کشور همسایه برداشت خواهد شد.

بیشتر بخوانید   بیمه شدگان تأمین اجتماعی مراقب کلاهبرداران باشند

مدنی با بیان اینکه توجه به شعاع ۲۰ کیلومتری و کوله‌بری جزو مصوبات سفر رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی بوده است گفت: امروز نیاز کشور راه‌های روستایی است که ۲۰ هزار میلیارد تومان منابع می‌خواهد و تنها از طریق اعتبارات دولتی محقق نمی‌شود و یکی از اقدامات خوب وزیر راه و شهرسازی تشکیل قرارگاهی برای راه‌ها است که امید است در این حوزه هم شاهد گام‌های خوبی باشیم.

وی افزود: آنچه امروز در این شهرستان عنوان شد ۹۰ کیلومتر راه روستایی مشکل‌دار وجود دارد و ما هم از نماینده مردم تقاضا داریم راه‌های اولویت‌دار که در بخش معادن نیز است به ما اعلام شود تا از طریق ایمیدرو بتوانیم گامی برداریم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: امروز سخنانی در زمینه آبرسانی قنوات و غیره مطرح شد که همه آنها را یادداشت کردیم تا جایی که بتوانیم پیگیری کنیم، اما معتقدیم در بخش قنوات مردم باید ورود کنند.

انتهای پیام/ ۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها