قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک سیاست انفعالی است

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک سیاست انفعالی است.

به گزارش “پیام خاوران“، حسین خسروی  صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه موضوع قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی توسط اروپایی‌ها از ابعاد مختلف قابل بررسی است اظهار داشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد رسمی متعلق به نظام و از بطن مردم است که از همان روز اول تاسیس تا همین الان، در عرصه‌های متنوع و متعدد جزئی و کلی و مهم و بحرانی در کنار مردم بوده است.

وی افزود: حضور سپاه پاسداران از جنگ ۸ ساله تا مهار منافقین، خنثی کردن کودتاها و فتنه‌ها مثل ۷۸ ، ۸۸ و … تا موضوع کرونا و کمک در تامین واکسن، برای مردم محرز بوده و است.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه یکی از دلایل این موضوع می‌تواند در اثر ناامیدی دشمن از آثار حداکثری و ۱۰۰ درصدی تحریم‌ها باشد گفت: از طرف دیگر؛ دشمن به اغتشاشات اخیر که چندماهی طول کشید نیز دل بسته بود و بعد از اینکه در این قضیه هم شکست خورد، به این کار دست زد.

خسروی بیان کرد: از نظر قواعد عمومی روابط بین الملل، اینکه یک نهاد رسمی و قانونی متعلق به نظام را تروریستی اعلام کنند، یک کار خلاف، غیر عاقلانه و منصفانه است و اگر هم این موضوع پذیرفته باشد، این موضوع در مورد خودشان هم پذیرفته است.

وی گفت: همچنین ممکن است این اقدام در پی اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی‌ها بوده باشد که امیدواریم وزارت اطلاعات تا جایی که امکان دارد، مسائل پشت پرده این جاسوسی را به اطلاع مردم برساند تا به عمق جاسوسی انگلیسی‌ها پی برده شود.

بیشتر بخوانید   کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان‌جنوبی آغاز شد/ معطر شدن فضای استان به عطر شهدا

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: نخست وزیر انگلیس و آمریکا و دیگرانی، اعدام این جاسوس را محکوم کردند که این موضوع نشان می‌دهد که او یک جاسوس همه جانبه بوده که اکنون اعدام او همه را عصبانی کرده است.

وی افزود: آنها این اقدام را انجام دادند تا اذهان را از دستگیری و اعدام این جاسوس و همچنین وعده نفوذناپذیری سازمان جاسوسی انگلیس و عدم شناسایی ماموران، پرت کرده و یک نوع ردگمی باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار داست: این اقدام در حالی است که خود دولت‌های اروپایی در کنار آمریکا و اسرائیل، حامی تروریست و تروریست پرور هستند و خانم هیلاری کلینتون نیز این موضوع را به صورت رسمی در مناظرات زمان ترامپ و بایدن، به عنوان اهرمی علیه بایدن اعلام کرد که داعش را شما درست کردید.

وی تاکید کرد: این دولت‌ها؛ خودشان تروریست‌هایی مثل منافقین و داعش را پیدا و حمایت کرده و پرورش دادند و از آنها در عرصه‌های مختلف علیه نظام حمایت کردند و الان هم محل امنی برای آنها هستند. اما اکنون سپاه پاسداران را که عامل نجات مردم و در کنار آنها بوده را تروریست می‌نامند که از مطالب خنده دار قرن اخیر ماست.

خسروی تصریح کرد: این اقدام به هر دلیلی که انجام شده باشد، قطعا جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل را انجام خواهد داد که ریاست مجلس نیز بر این موضوع تاکید کرد و در این زمینه طرح و پیشنهاداتی هم وجود دارد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی یک سیاست انفعالی است اظهارکرد: قطعا سپاه بزرگ‌تر از این حرف‌ها است که تحت تاثیر چنین اخبار و یا حتی اقدام عملی مثل ترور شهید سلیمانی توسط تروریست‌های اروپایی و آمریکایی قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید   فرمانده انتظامی خراسان جنوبی: نظم و انضباط اساس اقدامات نیروهای مسلح است

خسروی افزود: در کنار اقدامات دیپلماتیکی که مجلس و وزارت امور خارجه انجام خواهند داد، سپاه پاسداران هم در انجام ماموریت‌های خود در دفاع از انقلاب و آرمان‌های آن مصمصم‌تر از قبل خواهد بود و کوچکترین سستی به وجود نخواهد آمد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها