چشم انتظاری ۱۶ ساله صاحبان صنوف آلاینده نهبندان برای واگذاری زمین

صاحبان صنوف آلاینده نهبندان ۱۶ سال است که در انتظار واگذاری زمین برای رهایی از املاک استیجاری هستند.

به گزارش “پیام خاوران“، انتقال صنوف آلاینده از مرکز شهر نهبندان به حاشیه ورودی این شهر یکی از طرح‌های زیربنایی است که ۱۶ سال پیش اجرا شد، اما نقص در اجرا و واگذاری موجب اجاره نشینی و بی سروسامانی صاحبان واقعی صنوف مختلف نهبندانی شده است.

سال‌ها انتظار برای صاحب زمین شدن

یکی از صاحبان صنوف آلاینده در نهبندان گفت: اوضاع کسب و کار خوب است، اما مستأجر هستم. اگر بشود یک زمین برای ساخت واگذار کنند تا در آن مستقر شوم اوضاع بهتر می‌شود.

یکی دیگر از صاحبان صنوف آلاینده در نهبندان گفت: ۲۵ سال است که مستأجرم و قرار بود به ما زمین بدهند، اما وعده‌ها محقق نشد.

وی افزود: زمین‌ها را به مزایده می‌گذارند و کسانی که توانایی مالی بیشتری دارند آن‌ها را می‌خرند.

این صاحب صنوف آلاینده نهبندانی عنوان کرد: زمین‌هایی که تا ۲ سال قبل ۳۰ تا ۴۰ میلیون تومان معامله می‌شد هم اکنون ۵۰۰ میلیون تومان است.

در شهرک کارگاهی نهبندان ۶۰۰ نفر در ۸ صنف مختلف فعالیت دارند، اما ۹۰ درصد آن‌ها هیچ مالکیتی بر اراضی آن ندارند و مستجرند.

پنج ماه قبل دولت صدای به حق صاحبان صنوف را شنید و در زمینی ۱۹ هکتاری کلنگ احداث مرحله دوم شهرک کارگاهی و صنوف آلاینده نهبندان را برای ۵۵۰ متقاضی به زمین زد.

واگذاری زمین پس از پالایش و بررسی

صحراگرد رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان نهبندان گفت: هم اکنون منتظر درخواست صاحبان صنوف آلاینده هستیم و بعد از پالایش و بررسی واگذاری زمین را آغاز می‌کنیم

در اجرای مرحله دوم شهرک کارگاهی برای جلوگیری از مشکلات قبلی در هنگام واگذاری به افراد حتماً باید پالایش دقیق و اساسی انجام شود.

بیشتر بخوانید   نیازهای ارتباطی و مخابراتی شهرستان خوسف بررسی شد

منبع: صدا و سیما

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها