نماینده ۴شهرخراسان جنوبی درمجلس عنوان کرد:تحقق شعارسال باتقویت بخش‌خصوصی

نماینده مردم طبس،فردوس،بشرویه و سرایان درمجلس تاکید کرد: باید هرچه بیشتر اقتصاد و تولید را به سمت بخش خصوصی و مردمی ببریم .

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید نصیرایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری ” پیام خاوران ”   با بیان اینکه   باید جوری ازسازکارها مراقبت کنیم تا به معنای واقعی کار به دست تعاونیها و مردم بیفتد تا بخشی از گرفتاری ها برطرف شود.اظهار داشت: امید است در سال جدید که با آغاز ماه مبارک رمضان مقارن شده است مردم کشور و استان ما پیشرفت های بیشتری داشته باشند و آنچه که در خور شأن این ملت، نظام و انقلاب  است محقق شود.

نعمت ولایت و رهبری راه گشا برای ملت ما

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فرمایشات مقام معظم رهبری همیشه برای ملت ما راه گشا بوده است و خدارا به خاطر وجود این نعمت عظیم شاکر هستیم افزود: امروز کشور و ملت ما از نعمت ولایت و رهبری بهره مند است.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: چراکه دنیا امروز مشکلات و گرفتاری های فراوانی دارند اما در کشور ما به واسطه نعمت ولایت و رهبری معظم له، که شامل حال ما است شاهد امنیت، پیشرفت و گذر از از این سختی ها و بحران ها هستیم.

حجت‌الاسلام نصیرایی با بیان اینکه البته هنوز این یک نقطه در برابر یک اقیانوس است تصریح کرد: امید است همه ملت ما نسبت به این امر توجه داشته باشند و با رفتار و عمل دقیق به فرمایشات مقام معظم رهبری شاکر عملی این نعمت باشند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به شعار سال اشاره کرد و خاطرنشان کرد: بر اساس منویات مقام معظم رهبری و شعار سال امسال بحث مهار تورم و افزایش تولید به عنوان یک اولویت مطرح شده است.

بیشتر بخوانید   صدور پروانه های ساختمانی مسکن ملی با تخفیف ۳۰ درصدی در فردوس

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بخشی از این ضعف ها و ایراداتی که در بخش تورم با آن مواجه هستیم محصول بعضی ساز و کارها و رویه هایی است که به غلط ایجاد شده است.

 حمایت ازبخش خصوصی وتعاونی ها برای حقق شعار سال

حجت‌الاسلام نصیرایی اظهار داشت: نگاه غلطی که در سال های قبل وجود داشت و همه مسائل اقتصادی را به بخش دولتی گره زدیم و به بخش خصوصی و مجموعه های مردمی کمتر میدان دادیم و حمایت جدی نداشته ایم.

وی افزود: این سبب شده است ساز و کارهای ما یک ساز و کار پر هزینه شود و یک مسیر پر هزینه برای کشور درست شود و آن قدرت و چابکی تحول از ما گرفته شود.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با این نگاه نمی توان تحول ایجاد کرد و عقب ماندگی ها را جبران کرد گفت: در این راستا نیاز است این مهم اصلاح شود.

حجت‌الاسلام نصیرایی با تاکید بر اینکه باید هرچه بیشتر اقتصاد و تولید را به سمت بخش خصوصی و مردمی ببریم بیان کرد: باید جوری از سازکارها مراقبت کنیم تا به معنای واقعی کار به دست تعاونی ها و مردم بیفتد تا بخشی از گرفتاری ها برطرف شود.

وی با بیان اینکه زمانی که تولید افزایش یابد و حضور مردم پررنگ تر شود، کاهش تورم را شاهد خواهیم بود افزود: ما معتقدیم تا بانک ها اینگونه باشند ما در اقتصاد کشور موفق نخواهیم شد.

تسهیلات بانکی باید از تولید حمایت کند

بیشتر بخوانید   استخرذخیره آب شهرداری فردوس درآمد زا شد

حجت‌الاسلام نصیرایی با بیان اینکه تسهیلات بانکی باید از تولید حمایت کند گفت: علت اینکه بانک ها از تولید حمایت نمی کنند این است که تولید برای آنان صرفه ای ندارد، زیرا بانک ها می خواهند سرمایه و سود خود را حفظ کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تا این ساز و کارها اصلاح نشود این مشکلات برطرف نخواهد شد خاطرنشان کرد: باید با قوت و قدرت ورود کرد و این سازو کارهای را اصلاح کنیم.

حجت‌الاسلام نصیرایی با اشاره به اینکه زمانی که ساز و کارهای بانک ها اصلاح شود حمایت از تولید جدی می شود تصریح کرد: برخی از ساز و کارها و روش ها اشتباه است و باید اصلاح شود تا بحث تولید رونق یابد و دلال بازی ها کمتر شود.

وی یادآور شد: دولت، مجلس، قوه قضاییه و همه نهادها باید قوت و قدرت حمایت کنند و به افرادی میدان دهند که با فشار، پول و تهدید خریدنی نباشند، در این صورت ما قوی تر به سمت تولید خواهیم رفت و تورم کمتر خواهد شد.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها