کشف بیش از ۴۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر در خراسان جنوبی

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ۱۹۸ دستگاه خودرو توقیف، ۱۴ باند مواد مخدر منهدم و هزار و ۲۹۸ نفر دستگیر شدند.

به گزارش “پیام خاوران” سرهنگ شجاعی نسب صبح امروز در جمع خبرنگاران گفت: محموله یک تن و ۶۱۷ کیلوگرم تریاک و هروئین در ۱۰ روز گذشته کشف و در این ارتباط ۵۷ نفر دستگیر و ۴۷ خودرو توقیف شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاقچیان و محموله‌های مواد مخدر که عامل اصلی در ایجاد ناهنجاری‌ها است با قدرت ادامه دارد افزود: در این راستا در چند روز گذشته مطلع شدیم که محموله بزرگی از مواد مخدر از محورهای غربی استان در حال انتقال به مرکز کشور است.

وی عنوان کرد: با شناسایی یک دستگاه خودروی سنگین و توقف آن ۵۵۰ کیلو گرم مواد مخدر از نوع مرفین که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بودند، کشف شد.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی تصریح کرد: قرار بود این محموله از مرزهای شرقی استان به مرکز کشور منتقل شود.

شجاعی نسب خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون بیش از چهار هزار و ۵۰۰ کیلو گرم مواد مخدر کشف و ۱۹۸ دستگاه خودرو توقیف، ۱۴ باند مواد مخدر منهدم و هزار و ۲۹۸ نفر دستگیر شدند.

وی تاکید کرد: علاوه بر برخورد با محموله‌های کلان مواد مخدر، بر اساس مطالبات مردمی در زمینه برخورد با خرده فروشان و توزیع کنندگان خرد، این موضوع در دستور کار انتظامی خراسان جنوبی قرار گرفته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد:  از ابتدای سال در این ارتباط ۱۹۸ نفر خرده فروش و معتادان متجاهر با همکاری دیگر دستگاه‌های مربوط دستگیر شدند که انجام اقدامات لازم برای درمان آنها در دستور کار دیگر دستگاه‌ها قرار گرفته است.

بیشتر بخوانید   تلف شدن یک قلاده پلنگ در ‌شاسکوه

وی با تشکر از همکاری‌های مردم با انتطامی استان از آنها خواست که  مطالبه‌های خود را در زمینه مقابله با قاچاقچیان مواد مخدر و خرده فروشان با پلیس ۱۱۰ درمیان بگذارند تا برخورد لارم در هر مورد انجام شود.

شجاعی نسب گفت: کشفیات مواد مخدر در دو ماه ابتدای سال جاری به دلایل تخصصی  ۲۶ درصد در خراسان جنوبی کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی افزود: در حال حاضر محموله‌های کلان به  محموله‌های خردتر تبدیل می‌شود که بر اساس آمار موجود بیشتر این کشفیات مواد مخدر سنتی و بعد از آن مواد مخدر صنعتی بوده است.

به گفته وی از ابتدای سال سه تن و ۷۶۹ کیلو گرم تریاک و ۶۷۹ کیلو گرم هم مواد مخدر صنعتی در استان کشف شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها