پروفسور بهفروز فرزند خراسان جنوبی درگذشت

پروفسور محمد بهفروز، فرزند خراسان جنوبی ،خیر دانشگاه ساز ، دانشمند شیمی و از اهالی روستای رجنوک بخش قهستان دار فانی را وداع گفت.

به گزارش” پیام خاوران “ ، مرحوم زنده‌یاد پروفسور بهفروز خیر دانشگاه ساز که اولین خوابگاه متاهلین را در دانشگاه بیرجند ساخت در ۱۵ فروردین ماه ۱۳۱۴ در روستای رجنوک قهستان دیده به جهان گشود. وی تحصیلات ابتدایی را در قُهستان و تحصیلات دانشگاهی را در دانشسرای عالی تهران با رتبه یک در رشته شیمی و مدرک دکترا را از دانشگاه ایندیانای آمریکا اخذ کرد و در بازگشت به ایران در دانشگاه شیراز به عنوان استاد شروع به تدریس و تحقیق نمودند.

وی  در سال ۱۳۷۲ موفق به کسب رتبه استاد ممتاز شیمی از دانشگاه ایالتی بال آمریکا گردید.سرای متأهلی دانشجویی بهفروز در پردیس دانشگاه بیرجند در سال ۱۳۹۷
از طریق همیاری خیّر محترم پروفسور محمد بهفروز ساخته و به نام پروفسور بهفروز نامگذاری شد.  پروفسور بهفروز امروز و در سن ۸۸ سالگی دیده از جهان فرو بست.

سرای متأهلی دانشجویی پروفسور بهفروز در روز جمعه ۲۰ مهر‌ماه ۱۳۹۷ با حضور دکتر منصور غلامی (وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، دکتر احمد خامسان (رئیس دانشگاه بیرجند)، مهندس احمد حاجی زاده (نماینده خیّر محترم) و جمعی از رؤسای دانشگاه‌های استان، مسئولان و مدیران دانشگاهی در پردیس دانشگاه بیرجند افتتاح شد.

این خوابگاه در ۴ طبقه و ۱۲ واحد با زیربنای ۶۷۰ متر مربع و متراژ هر واحد ۶۵ تا ۷۰ متر مربع شامل هال و پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی ساخته شده است.
احداث پروژه سرای متأهلی دانشجویی از سال ۱۳۹۴ آغاز و در ۲۰ مهرماه ۱۳۹۷ ساخت و تجهیز این خوابگاه به پایان رسید. اعتبار هزینه شده در این مرکز شامل ۵ میلیارد ریال از طریق همیاری خیّر محترم پروفسور محمد بهفروز تأمین شده است.

بیشتر بخوانید   کارخانه کنسانتره آهن در زیرکوه 6 ماه دیگر بهره‌برداری می‌شود

روحش شاد و یادش عزیز و گرامی باد.

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها