همایش بزرگ “امت محمد (ص)” در شهرستان درمیان برگزار شد

نشست مشترک علما، بزرگان و متنفذین اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی با عنوان همایش بزرگ “امت محمد (ص)” با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف اهل تشیع و تسنن خراسان‌جنوبی در شهرستان درمیان برگزار شد.

به گزارش “پیام خاوران” جواد قناعت استاندار خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست مشترک علما، بزرگان و متنفذین اهل تسنن و تشیع خراسان جنوبی با عنوان همایش بزرگ “امت محمد (ص) ” با بیان اینکه اغتشاشات سال گذشته از آخرین فتنه‌های دشمن علیه انقلاب بود که دارای ابعاد مختلفی بود اظهار داشت: دشمن جنگ ترکیبی تمام عیار علیه ایران راه انداخت که به لطف خدا و اهل بیت عصمت و طهارت روی پای خود ایستادیم.

وی با بیان اینکه انقلاب در برابر این فتنه‌ها نه تنها ایستادگی کرد بلکه از پیشرفت‌های بالایی برخوردار بوده و حرکت رو به جلویی دارد افزود: مسئولان باید با قوت به خدمت رسانی ادامه دهند و کار شبانه روزی و جهادی داشته باشند.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه نگاه جهان و آزادی خواهان به ایران اسلامی و وحدت شیعه و سنی در داخل ایران است افزود: امروز تمام کشورهای جهان اسلام روی پای خود می‌ایستند و نمی‌گذارند آمریکا داشته‌هایشان را غارت کند.

قناعت با بیان اینکه از اول انقلاب تاکنون فتنه‌های زیادی اعم از فتنه ۸۸ در کشور رقم خورده اما همچنان رو به جلو حرکت می‌کنیم افزود: حفظ وحدت از وظایف مردم و اقوام مختلف است تا روند توسعه ادامه یابد.

وی با بیان اینکه  رمز و راز شکوه و اقتدار و پیروزی از مسیر وحدت است افزود: امروز ایران اسلامی محور مقاومت برای جهان اسلام است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هدف آمریکا، انگلیس و اسرائیل در جنگ هشت سال دفاع مقدس نابودی انقلاب بود، چراکه این انقلاب سخن نو داشت و سیستم مدیریتی جدید را ابداع کرد افزود: جمهوری اسلامی و انقلاب ملت ایران نوع حکومت جدید را ابداع کرد که متکی به لیبرال غرب و شرق نبود بلکه مبتنی بر آموزه‌های دینی و آرای مردمی بود.

بیشتر بخوانید   تشنگی طلای صحرا در نهبندان/ شترداران در انتظار تحقق وعده‌ها هستند

خدمت کردن به مردم زمینه‌ساز وحدت و حفظ امنیت است

امام جمعه اهل سنت مرکز شهرستان درمیان  نیز با تأکید بر اینکه پیامبر هرگز اختلاف امت خود را نمی‌خواهد گفت: خواسته قرآن و اسلام کنار گذاشتن اختلافات در بین مسلمان است چراکه ما امت واحده هستیم.

مولوی عبداللهی با اشاره به اینکه در شهرستان مرزی درمیان فضای همدلی و تقریبی وجود دارد اضافه کرد: در چنین شرایطی که دشمن نمی‌خواهد مسلمانان با هم متحد باشند، اتحاد بین ما در جهان نعمت است و باید حفظ و تقویت شود.

وی با بیان اینکه خدمت کردن به مردم زمینه‌ساز وحدت و انسجام و حفظ امنیت است، یادآور شد: موضوع مصلی شهر اسدیه ۳۰ سال بلاتکلیف بود که با دستور ویژه استاندار خراسان جنوبی و تلاش فرماندار درمیان محقق شد.

مولوی عبداللهی از مسئولان درخواست کرد در حد مقدورات و امکانات کشور در خدمت‌رسانی به مردم کوتاهی نکنند چرا که مشکلات و گرفتاری‌ها با همت و تلاش مسئولان حل شدنی است.

امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان اینکه یکی از اشتراکات مهم مسلمانان وجود پیامبر گرامی اسلام (ص) است ادامه داد: پیامبر اسلام، رنج و اختلاف را برای امت نمی‌خواست و توانست با قلب رئوف خود قبیله اوس و خزرج را پس از سال‌ها اختلاف در کنار هم قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه جنایت‌هایی امروز در دنیا به خاطر دوری از اخلاق و خط مشی پیامبر گرامی اسلام است افزود: با وجود امکانات، نیروی انسانی، ثروث و منابع خدادادی در کشورهای اسلامی اما متاسفانه اخلاق نبوی در بین ما کمرنگ است و باید برای احیای این امر تلاش کنیم.

بیشتر بخوانید   قهستان در انتظار بیمارستان/ چشم امید هزاران نفر به همت مسئولان

برخورداری ۱۰۰ درصد روستاهای درمیان از نعمت گاز و برق 

فرماندار شهرستان درمیان نیز در این مراسم گفت: باید قدردان اتحاد و انسجامی باشیم که به کوری چشم دشمنان در ایران اسلامی و خراسان جنوبی بیش از گذشته برقرار است.

وی افزود: درمیان، شهرستانی مرزی و تقریبی با قریب ۶۰ هزار نفر جمعیت است که ۶۷ درصد اهل تسنن و ۳۳ درصد اهل تشیع است.

مهدی فرجامی فر بیان کرد: در حال حاضر ۱۰۰ درصد روستاهای درمیان گازرسانی و برق رسانی شده و بیش از ۹۲ درصد روستاها هم از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار هستند. در حوزه راه‌های روستایی تنها ۱۳ روستای بالای ۲۰ خانوار فاقد راه آسفالته داریم و بقیه روستاها از راه آسفالت برخوردارند، البته مهمترین مشکل ما نامناسب بودن راه‌های روستایی است.

فرماندار شهرستان درمیان اظهار داشت: در قالب طرح جهاد آبرسانی تا پایان سال مالی ۱۴۰۲ قرار است ۱۳ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان از نعمت آب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

فرجامی فر خاطرنشان کرد: در اغتشاشات سال گذشته علیرغم جنگ ترکیبی دشمنان، با وحدت و انسجام هیچ مشکلی در شهرستان نداشتیم و علمای شیعه و سنی منطقه انسجام و اتحاد خود را حفظ و تقویت کردند.

وی تصریح کرد: شهرستان درمیان ۴۵ شهید اهل تسنن و ۱۳۵ شهید اهل تشیع تقدیم نظام و انقلاب کرده‌ است.

جهان اسلام نیاز به وحدت عملی دارد

امام جمعه اسدیه نیز در این مراسم گفت: امروز مسلمانان سراسر جهان باید در بعد عملی نسبت به اتحاد و همبستگی خود اهتمام داشته و برادری و همدلی خود را به صورت عینی به نمایش بگذارند.

بیشتر بخوانید   برگزاری دومین جشنواره موسیقی جوان در خراسان جنوبی

حجت الاسلام والمسلمین مصیب خزاعی اظهار داشت: ما هنوز معنی وحدت را دقیق متوجه نشده‌ایم و حقیقت وحدت این نیست که شیعه بیاید سنی شود و سنی بیاید شیعه شود بلکه ما در تقویت وحدت به دنبال تقریب هستیم.

وی با بیان اینکه در بحث تقریب و وحدت باید به فرمایش امامین انقلاب توجه کنیم، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرمایند  فرق گوناگون اسلامی در مقابله با دشمنان اسلام، همدلی و همدستی و همکاری و همفکری کنند.

امام جمعه اسدیه با بیان اینکه امروز شیعه و سنی در شهرستان درمیان با هم زندگی و معاشرت می‌کنند، تأکید کرد: باید خدمات نظام اسلامی برای برادران اهل تسنن و تشییع در راستای وحدت تشریح شود.

در پایان این مراسم از تمبر هفته وحدت رونمایی شد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها