کمک‌ ۴۹۰ میلیادی ایرانی ها به مردم غزه

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور گفت: با اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیش از ۹۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۴۰۰ میلیارد تومان کمک غیرنقدی جمع‌آوری و برای مردم غزه ارسال شد که جای قدردانی دارد.

 

به گزارش” پیام خاوران “ یعقوب سلیمانی صبح  امروز در حاشیه اجرای طرح ملی نذر خدمت در شهرستان نهبندان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر نشانه امید در جامعه است. استان زنجان فاصله زیادی با این استان دارد اما خیرین و داوطلبین هلال ده‌ها کیلومتر بدون هیچ چشم داشتی با خدمت بی‌منت حضور پیداکردند و به کمک مردم خراسان جنوبی آمدند که این برخواسته از اصول و مبنای دین اسلام است.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: از مواردی که می‌تواند در راستای تحقق آرمان‌ها و اصول و اهداف جمعیت که کاهش آلام بشری هست، برنامه داشتن در امیدآفرینی است. در شرایط تنگنا در گذشته مردم به هم‌نوع خود کمک می‌کردند امروز نیز همان روحیه وجود دارد و این یک نوع جهاد است.

وی گفت: مثل شهید فهمیده امروز نوجوانی مانند علی لندی داریم و یا پزشک فوق تخصص بدون منت انجام وظیفه می‌کند که این همان از خودگذشتگی و ایثار است.

سلیمانی با اشاره به کمک‌های بشردوستانه به مردم غزه گفت: با اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیش از ۹۰ میلیارد تومان کمک نقدی و ۴۰۰ میلیارد تومان کمک غیرنقدی جمع‌آوری و ارسال شد که جای قدردانی دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور با بیان اینکه همدلی و هم افزایی مورد تاکید ائمه و قریب به اتفاق شهدا نیز است افزود: یکی از نکاتی که باید برجستگی آن را وافر کنیم، همین همدلی است که بسیار در جمعیت هلال احمر دیده می‌شود.

سلیمانی خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر به دور از مسایل سیاسی و حاشیه‌ای تمام توجه خود را معطوف به خدمت بی‌منت کرده است.

بیشتر بخوانید   سوگواره احلی من العسل در خراسان جنوبی برگزار می‌شود

ارزش ریالی خدمات نذر آب در سراسر کشور، ۸۹۲ میلیارد ریال است

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور نیز مجموع ارزش ریالی خدمات نذر آب در سراسر کشور را ۸۹۲ میلیارد ریال اعلام کرد.

وحید سلیمی اظهار داشت: هلال احمر نه تنها سازمانی خدمات‌رسان در حوزه‌های امدادی است بلکه در حوزه‌های اجتماعی نیز به صورت وسیع ارائه خدمت می‌کند.

وی با اشاره به حامیان حقوقی جمعیت شامل بنگاه‌های اقتصادی، شرکت‌های خصوصی، تشکل‌های مردم‌نهاد و گروه‌های جهادی گفت: به برکت طرح نذر خدمت هم‌افزایی بزرگی میان حامیان سازمان به وجود آمده تا بتوانیم در راستای خدمات انسان دوستانه ارائه خدمت بکنیم.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: طرح نذر آب از سال ۹۷ توسط جمعیت هلال احمر فقط در منطقه کمتر برخوردار سیستان و بلوچستان آغاز به کار کرد. از سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ به غیر از سیستان و بلوچستان، سه استان خراسان جنوبی، کرمان و هرمزگان به برنامه ملی نذر آب اضافه شدند.

سلیمی اظهار داشت: در سال ۱۴۰۱ همه استان‌ها موظف شدند دو یا سه روستای دچار تنش آبی را شناسایی و در قالب پروژه داوطلبی به رفع مشکل اقدام کنند. در این راستا بیش از ۱۰۰ روستا در سراسر کشور جامعه هدف این طرح شناخته شدند که البته آن ۴ استان قبلی در  طرح ملی نذر آب جامعه هدف ویژه بودند.

وی ادامه داد: امسال نیز همان رویکرد سال گذشته در دستور کار بوده با این تفاوت که با اضافه شدن رویکردهای جدید خدمتی عنوان طرح نذر آب به نذر خدمت تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید   آماده باش ۲۴ پایگاه امدادی در خراسان جنوبی/غربالگری مسافران در مرز

رئیس سازمان داوطلبین جمعیت هلال احمر کشور بیان کرد: طرح خدمت با بهره‌گیری از خادمان داوطلب مردمی در ۴ حوزه فعالیت می‌کند.

سلیمی گفت: ارتقای سطح سلامت آب شرب مناطق محروم، ارتقای سلامت خانوارهای ساکن در این مناطق، بحث‌های توانمندسازی و موضوعات مربوط به آموزش با جذب منابع داوطلبین و خیرین از جمله اقدمات در طرح خدمت است.

وی با اشاره به مجموع خدمات در ۵ سال گذشته گفت: ارزش ریالی خدمات زیست محیطی و آبرسانی ۳۳۸ میلیارد ریال، ارزش ریالی خدمات سلامت محور بیش از ۵۶ میلیارد ریال، ارزش ریالی خدمات حمایتی و معیشتی ۴۷۹ میلیارد ریال و ارزش ریالی خدمات آموزشی و توانمندسازی بیش از ۱۸ میلیارد ریال بوده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر کشور ادامه داد: جمع نهایی کل خدمات ارایه شده در قالب طرح ملی نذر آب در ۵ سال ۸۹۲ میلیارد و ۸۵۵ میلیون ریال بوده است.

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این مراسم گفت: همراه با اعزام کاروان سلامت هلال احمر قزوین در راستای اجرای طرح ملی نذر خدمت، تیم تخصصی سحر جمعیت هلال احمر استان زنجان در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعی و حمایت های روانی، خدمات خود را با اجرای برنامه های متعدد ارائه می‌کند.

احمد بخشی گفت: با اعزام کاروان طرح نذر خدمت، اعضای آموزش دیده تیم سحر این جمعیت نیز با هدف انجام فعالیت های بشردوستانه بر محور ایجاد نشاط، شادابی، همدلی و تقویت مشارکت اجتماعی و کار گروهی ویژه کودکان در منطقه محروم شهرستان نهبندان اقدام به فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: اجرای طرح ملی نذر خدمت با رویکردهای خدمات زیست محیطی و آب رسانی، خدمات سلامت محور، محرومیت زدایی، آموزش و توانمندسازی در ۴ روستای شهرستان نهبندان عملیاتی می‌شود.

بیشتر بخوانید   اهدای ۷۵ کپسول اکسیژن به بیماران کرونایی در خراسان جنوبی

معاون داوطلبان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: در بخش خدمات زیست محیطی و آب رسانی اقدام به تامین آب آشامیدنی سالم و پایدار در روستاهای مهدی آباد و دوچاهی و در بخش سلامت محور با حضور پزشکان متخصص و فوق تخصص اقدام به ویزیت و ارائه داروی رایگان با محوریت روستای چاهداشی خواهد بود.

بخشی به طرح توانمندسازی و آموزش در منطقه چاهداشی اشاره کرد و افزود: با استفاده از ظرفیت داوطلبان متخصص دوره‌های مهارتی برای ارتقای اشتغال در این منطقه برگزار می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی نیز در این مراسم  خدمت به مردم مرزنشین نهبندان را خدمت به کل کشور دانست و اظهار داشت: امروز که در این شهرستان حضور یافتیم گویی به حضور مجموع مرزداران جمهوری اسلامی رسیده‌ایم تا ارائه خدمت کنیم.

محمدعلی کاوسی گفت: اگر جمعیت در مرزهای شرقی خدمتی ارائه می‌دهد انگار به مرزهای کل کشور خدمت می‌کند. هر کدام از این مردم مرزداران در شهرهای مرکزی کشور هستند.

وی افزود: امروز داوطلبانی از استان زنجان برای خدمت به این شهرستان نهبندان آمده‌اند که در حقیقت برای خدمت به همه کشور آمده‌اند./منبع تسنیم

انتهای پیام

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها