آزادی ۱۰ زندانی از محل موقوفات در خراسان جنوبی/ ۵۵ وقف جدید ثبت شد

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال ۵۵ وقف جدید در استان به ثبت رسیده است و از محل موقوفات ۱۰ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شدند.

به گزارش “پیام خاوران “، حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وقف‌های جدید بیشتر در زمینه نیازهای روز جامعه در زمینه‌های مذهبی و اجتماعی است.

 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی گفت: شهرستان سربیشه با ۱۴ وقف بیشترین وقف را در امسال داشته است.

 

وی افزود: طرح آزادی زندانیان غیر عمد از جمله طرح‌های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی است که با بهره‌گیری از ظرفیت وقف ۱۰ نفر زندانی آزاد شدند.

 

مختاری بیان کرد: در زمینه تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه‌های متنوع در ایام مختلف برگزار می‌شود که آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، دهه کرامت، بصیرت عاشورایی و اربعین حسینی از جمله این برنامه‌ها است و در تمام این برنامه‌ها مبلغان متناسب با هر مناسبت به بصیرت افزایی پرداخته و زائران از برنامه‌های معنوی بهره‌مند می‌شوند.

 

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان جنوبی عنوان کرد: اطعام و خدمات رسانی به زائران پاکستانی از دیگر برنامه‌هایی مذهبی اجتماعی است که هزینه‌های آن از نیت واقفان و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود.

 

وی ادامه داد: امسال در ایام اربعین ۹۶ هزار و ۴۶۰ زائر پاکستانی با هزینه ۱۰۰ میلیون تومان در موکب‌های استان پذیرایی شدند.

 

مختاری از اجرای طرح پیوند آسمانی برای زوج‌های جوان خبر داد و گفت: این طرح از جمله برنامه‌های فرهنگی در راستای اجرای نیات واقفان است که از محل موقوفات مرتبط و کمک‌های خیرین اجرا می‌شود و تاکنون ۱۶۹ نفر از ین طرح بهره‌مند شدند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها