هرگونه ذبح دام در معابر عمومی جرم است

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی گفت: دام نذری در شهر‌ها حتما باید در کشتارگاه‌ها قربانی شود و هرگونه ذبح دام در معابر عمومی جرم است.

به گزارش “پیام خاوران “ اصغرزاده اظهار داشت  : گوسفند نذری در شهر‌ها حتما باید در کشتارگاه‌ها قربانی شود و هرگونه ذبح دام در معابر عمومی جرم است.

وی افزود: طبق ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی اقدام به ذبح در اماکن غیربهداشتی، تهدید علیه بهداشت عمومی و جرم است که با خاطیان طبق قانون و با جدیت برخورد خواهد شد.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: تمامی کشتارگاه‌های استان از ساعت هفت صبح تا ۱۳ آماده خدمات رسانی به مردم استان هستند.

اصعر زاده تصریح کرد: در این مدت ۶۹ اکیپ ثابت و سیار در استان فعال هستند و ۷۰ بازرس و ۱۳ ناظر شرعی بر نحوه ذبح نظارت می‌کنند.

وی عنوان کرد: روستا‌ها و مناطقی که دسترسی به کشتارگاه ندارند، ذبح باید در مکان‌های پیش بینی شده صورت گیرد و عملیات ضد عفونی پس از انجام قربانی انجام شود.

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی از مردم خواست ۲۴ ساعت گوشت قربانی را پیش سرد کنند تا خطری برای جامعه هدف نداشته باشد یا در صورت پیش سرد نکردن به افراد اعلام شود گوشت قربانی را ۲۴ ساعت پیش سرد و بعد مصرف کنند.

اصغر زاده  تاکید کرد: دام قربانی باید از لحاظ ظاهری سالم و هیچ گونه ترشحی از بینی، دهان و چشم نداشته باشد.

وی با توجه به شرایط پیش رو و شیوع ویروس کرونا از هم استانی‌ها تقاضا کرد از تجمع در محل کشتارگاه جلوگیری کنند و با فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش و سایر مسائل بهداشتی در روز عید قربان همکاری مناسب با کارشناسان دامپزشکی و مسئولین کشتارگاه انجام دهند.

بیشتر بخوانید   استاندارخراسان جنوبی :روند سرمایه گذاری شرکت های بزرگ اقتصادی در خراسان جنوبی شتاب  می گیرد

مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی ادامه داد: با توجه به فصل گرما و جولان کنه ها، بیماری‌های مشترک بین انسان و دام به ویژه تب کریمه کنگو هنگام ذبح دام در عید سعید قربان جدی گرفته شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها