آغاز توزیع ۱۵۰ تن کود شیمیایی در خراسان جنوبی

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی از توزیع هزار و ۵۰۰ تن کود شیمیایی فسفاته، پتاسه و اوره در خراسان جنوبی خبر داد .

به گزارش “پیام خاوران “ ، سعیدی اظهار داشت: کود مورد نیاز کشاورزان براساس تاریخ واریز وجه به شهرستان‌ها بارگیری می‌شود.

وی با بیان اینکه برای توزیع کود شیمیایی ۴۰ عامل توزیع در شهرستان‌ها تعیین شده است، افزود: کشاورزان هر شهرستان که نیاز به کود اوره، فسفاته و پتاسه داشته باشند باید با مراجعه به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان محل سکونت خود، کود شیمیایی را تامین کنند.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان  با بیان اینکه مردم نگران کمبود کود در استان نباشند، تأکید کرد: این اطمینان را به کشاورزان می‌دهیم که کود شیمیایی مورد نیاز آن‌ها را تامین کنیم.

سعیدی گفت: کود اوره تولید داخل کشور بوده و قیمت آن افزایش نیافته است، اما کود فسفاته و پتاسه که ۱۵ درصد کود مورد نیاز کشاورزان کشور را شامل می‌شود با تصمیم دولت مشمول طرح افزایش قیمت شده است.

وی افزود: انواع کود‌های شیمیایی بین کشاورزانی توزیع می‌شود که در سامانه پهنه‌بندی کشاورزی ثبت‌نام کرده‌اند و مشخصات کشت و زرع آن‌ها موجود است.

سرپرست شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان خراسان جنوبی  گفت: هفته گذشته نیز هزار تن کود اوره در استان توزیع شد لذا کمبودی در تأمین کود شیمیایی در بخش کشاورزی استان وجود ندارد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها