جذب اعتبارات ملی، تکلیف مدیران است/ درمیان،قطب تقریب مذاهب خراسان جنوبی

استاندار خراسان جنوبی جذب اعتبارات ملی را از تکالیف مدیران کل برای رفع کمبودهای موجود در شهرستان ها عنوان کرد وگفت: با توجه به محدودیت اعتبارات استانی، مدیران کل باید برای رفع نیازهای موجود در جذب اعتبارات ملی کوشاتر باشند.

به گزارش “ پیام خاوران ” ؛ حمیدملانوری شمسی عصر امروز در نشست کاری با فرماندار درمیان، اظهار داشت: هماهنگی و ارتباط بین مجموعه ادارات شهرستان با بخشداری ها، فرمانداری و استانداری، علاوه بر این که در رفع مشکلات موجود، بسیار مؤثر است، می تواند روند اجرای پروژه ها را شتاب ببخشد.

وی با اشاره به مشکلات شهرستان درمیان از جمله موضوع آبرسانی به روستاها، گفت: با اولویت بندی امور، از این پس تقسیم اعتبارات در کمیته های برنامه ریزی، موضوع محور خواهد بود.

استاندار خراسان جنوبی تصریح  کرد: به این ترتیب با احصاء کمبودها در مناطق مختلف، موارد اولویت بندی شده و در ردیف تخصیص اعتبار قرار می گیرند.

۹۷ درصد روستاهای شهرستان دارای شبکه برق هستند

فرماندار درمیان نیز در این دیدار به تشریح وضعیت شهرستان پرداخت و با تأکید بر این که درمیان، قطب تقریب مذاهب استان است، گفت: ۶۸ درصد جمعیت شهرستان اهل سنت و ۳۲ درصد شیعه  هستند

بخشی با تأکید بر این که ۹۷ درصد روستاهای شهرستان دارای شبکه برق هستند و بیش از ۹۰ درصد روستاها هم به شبکه گاز وصل شده اند، متذکر شد: ۵۲ روستای شهرستان با تانکر آبرسانی می شوند.

وی به همجواری درمیان با کشور افغانستان اشاره کرد و اظهار داشت: با توجه به مرزی بودن شهرستان و تعدد ترددها اما متأسفانه از اعتبارات ملی در حوزه راه محروم مانده ایم و اعتبارات اندک استانی، جوابگوی نیازهای منطقه در حوزه راه های روستایی نیست.

فرماندار درمیان از مشارکت قابل تحسین مردم در انتخابات گفت و اذعان داشت: مردم شهرستان در انتخابات اخیر، مشارکت ۷۸ درصدی داشته اند و به واسطه خدمات مطلوب دولت تدبیر و امید در منطقه، بیش از ۹۲ درصد مردم به دکتر روحانی رأی داده اند.

بیشتر بخوانید   قدردانی استاندار خراسان جنوبی ازحضور مردم در راهپیمایی 13 آبان

انتهای پیام//

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها