امام‌جمعه طبس: ضعف دولت و مسئولان در گردشگری، معیشت و مسکن آشکار است

امام جمعه طبس با بیان اینکه بعضی مجری سیاست‌های دشمن هستند گفت: ضعف دولت و مسئولان در گردشگری و معیشت و مسکن آشکار است.

به گزارش “پیام خاوران “ حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا محمدی اظهار داشت: معنای وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حقیقت این است که گردشگر بیاید میراث فرهنگی و تاریخی ما را ببیند که میراث گذشتگان برای ما طبسی‌ها از جمله حجاب، عفت، نجابت و چادر است.

امام جمعه طبس از غفلت مسئولان مرتبط در زمینه گردشگری گلایه کرد و افزود: به خاطر بی خیالی و بی تفاوتی برخی افراد مسئول و غیرمسئول، چادر نصف زنان منطقه را دزیده‌اند که این با میراث فرهنگی ما مغایر است و این به تاراج بردن فرهنگ و تاریخ مردم است.

وی با اشاره به آیات قرآن در باب سیر و سفر گفت: بومگردی به معنای حضور افراد گردشگر در روستا یا منطقه است که با روش زندگی و فرهنگ بومی آنجا آشنا شود و خود را وفق دهد و ببیند مردم روستاهای شهرستان طبس، چگونه و با چه پوشش و لباس و فرهنگ و اعتقاداتی زندگی می کرده‌اند نه اینکه لباس و پوشش فرزند و خانواده ما را دزدیده و با خود ببرد.

وی تصریح کرد: گردشگری یک صنعت است که باید به فرموده مقام معظم رهبری توسعه پیدا کند اما همه چیز صنعت توریسم در پول و درآمدی که تاراج دین و فرهنگ و اعتقادات مردم باشد، خلاصه نمی‌شود و گردشگری در اسلام با هدف رساندن انسان به خدا می‌باشد که در سیر و سفر و دیدن خلقت‌های شگفت‌انگیز به عظمت الهی پی‌ببرد و عبرت بگیرد.

محمدی افزود: متاسفانه این شیوه گردشگری همان مصداق جنگ و تهاجم فرهنگی مورد دغدغه مقام معظم رهبری است که برخی مسئولان اندک اندک و با حساسیت‌زدایی به دنبال تحقق خواسته‌های دشمن و «اندلس» کردن ایران در این جنگ خطرناک هستند.

بیشتر بخوانید   دغدغه‌های فعالان گردشگری خراسان جنوبی؛از تعطیلی جشنواره عکس بیرجند در قاب ایران تا قوانین سختگیرانه در مسیر گردشگری

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان طبس تاکید کرد: کم‌کاری در وزارت میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و برخی ادارات کل مرتبط با این حوزه آشکار است و نکند که خدای ناکرده بعضی خواب‌های آشفته برای فرهنگ ملت مسلمان ایران دیده‌اند و یا نکند برخی مسئولان همراه سیاست‌های دشمن خارجی در داخل باشند!؟

وی از برخی انسان‌های دلسوز در حوزه گردشگری قدردانی کرد و گفت: به قول نماینده ولی فقیه در استان خراسان جنوبی؛ مردم چه گناهی کرده‌اند که اینچنین مسئولان دارند و با اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی و در راستای اعتلای فرهنگ و دین است اما برخی مسئولان به این مهم بی توجه هستند.

امام جمعه طبس افزود: دولت در حوزه‌های مدیریت کرونا و بهداشت و درمان خوب عمل کرد که قدردانی می‌کنیم اما کم‌کاری در برخی امور از جمله موضوع مسکن محرز است و ۷ سال این مساله معطل ماند و به یک بحران در شهرستان طبس تبدیل شد که امروز تهیه زمین ۱۵ متری برای جوانان به آرزویی دست نیافتنی در این سرزمین وسیع مبدل شده است.

وی تصریح کرد: دولت دوزادهم در معیشت مردم و فرهنگ ضعف‌های محسوسی دارد و آنقدر که به فکر توسعه سیاسی و گردشگری بدون قیدوشرط برآمدند اگر به سایر مسائل می‌پرداختند، نتیجه آن وضعیت فعلی و فشار بر مردم نبود؛ هرچند که توسعه سیاسی و گردشگری هم لازم است اما پیوست‌های ضروری آن را فراموش کرده‌اند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/‌۱۰۱

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها