قربانیان کرونا در خراسان جنوبی به ۹۰۰ نفر افزایش یافت

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: با ثبت یک موردفوت جدید ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته مجموع فوتی‌های ناشی از این بیماری در خراسان جنوبی به ۹۰۰ نفر افزایش یافت.

کامبیز مهدی زاده اظهار داشت: روز گذشته ۱۵۰ آزمایش تشخیص کرونا در استان انجام شد که مجموعا ۳۴ بیمار جدید شامل ۶ بستری و ۲۸ مورد سرپایی شناسایی شدند.

وی  افزود : از این تعداد ۱۳ مورد از شهرستان بیرجند، ۱۱ مورد از شهرستان قاینات، شهرستان‌های خوسف ، سربیشه و نهبندان هرکدامک دو مورد و از شهرستان‌های بشرویه، ریال درمیان، زیرکوه و طبس هرکدام یک مورد جدیدکرونا شناسایی شد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت : در حال حاضر ۱۷۰ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۷۰ نفر کرونا مثبتند.

مهدی زاده گفت : از این تعداد ۱۶ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۳ نفر نامساعد است. وی افزود: در شبانه روز گذشته ۳۲ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۳۰ بیمار شامل ۸ بیمار ترخیص شدند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تاکنون ۲۰ هزار و ۲۸۲ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند. به گفته وی تا روز ۵۸ هزار و ۸۸۷ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۱هزار و ۲۵۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد. معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: در شبانه روز گذشته ۴۰۹مورد جدید از تلقیح واکسن کرونا در استان نداشتیم.

انتهای پیام/

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   ۴۰۰ میلیارد ریال برای دوباندسازی محور سربیشه - درح اختصاص یافت

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها