استفاده از پیشران های توسعه تنها راه شکوفایی خراسان جنوبی است

استاندار خراسان جنوبی گفت: برای شکوفایی و پیشرفت استان، چاره ای جز استفاده از محورها و پیشران های توسعه نداریم.

به گزارش “پیام خاوران“، حمید ملانوری در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ارزیابی فعالیت های اجتماعی هر منطقه، شاخصه مهم پیشرفت، میزان حضور و فعالیت نشریات و رسانه هاست.

وی ادامه داد: هرچه رسانه های محلی در منطقه ای فعال تر باشند، نشان دهنده توجه بیشتر اهالی آن به مسائل فرهنگی است.

به گفته وی؛ وجود ۵ روزنامه در خراسان جنوبی، بدین معناست که این استان مردمی فرهنگی دارد.

استاندار به موضوع جایگزین شدن فضای مجازی با رسانه های مکتوب اشاره کرد و با بیان اینکه این مسئله از اهمیت روزنامه ها نکاسته گفت: نمی توان مردم را وادار به مطالعه و خرید روزنامه کرد اما می توانیم مردم را به آنچه باید بدانند حساس کنیم، چرا که بسیاری از مسائل و مشکلاتی موجود، به خاطر همین ندانستن هاست.

ملانوری متذکر شد: واقعیت این است که با وجود انبوه مطالبی که همه روزه در اختیار مردم قرار می گیرد، آگاهی جامعه از حقایق اطراف بسیار اندک است، که نشان دهنده عدم اطلاع رسانی صحیح می باشد.

وی سه بحث توسعه، کرونا و انتخابات را از مهمترین مسائل روز استان برشمرد و گفت: ما چاره ای جز استفاده از محورها و پیشران های توسعه در مسیر توسعه استان نداریم و در این موارد قوانین دولت هم در خدمت پیشران ها است.

استاندار تصریح کرد: شکوفایی استان، ایجاد نشاط، افزایش سطح رفاه مردم، کاهش آسیب های اجتماعی و… را به همراه دارد، که همه اینها متأثر از پیشران های توسعه است.

ملانوری رسانه ها را ابزار اطلاع رسانی این پیشران ها به مردم خواند و خاطرنشان کرد: در این زمینه، مهمترین رسالت رسانه ها، توجه ویژه به سه ابزار خبررسانی، فرهنگ سازی و آموزش می باشد.

بیشتر بخوانید   کارنامه شرکت کویرتایر در سطح استانی و ملی درخشان است

وی به نقش پیوست های رسانه ای پروژه ها در این زمینه اشاره کرد و تصریح نمود: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و دولت نیز به این امر اصرار دارند.

استاندار، کرونا را یکی دیگر از مسائل استان برشمرد و گفت: رسانه ها با وجود محدودیت ها و مشکلات فراوان، بزرگترین خدمات را در این زمینه، ارائه نمودند که این تلاش و تأثیرگذاری رسانه ها جای تشکر دارد.

ملانوری با اشاره به موضوع انتخابات گفت: انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا، هر دو بسیار مهم هستند و تأثیر گذاری بسیاری دارند.

وی با تأکید بر جایگاه انتخابات در شرایط کنونی که دشمنان هم از داخل و هم از خارج فشار بسیاری وارد می کنند، گفت: مردم باید ضمن دقت در انتخاب اصلح، مشارکت و حضور خوبی در صحنه داشته باشند.

به گفته وی؛ رسانه ها می توانند در این امر نقش بسزایی داشته باشند و برای حضور مردم در صحنه انتخابات فضاسازی کند.

استاندار، رسانه را به درخت گلی تشبیه کرد که هر روز می شکفد و فضا را عطر آگین می کند.

ملانوری ادامه داد: این گل زیبا می تواند خارهایی داشته باشد که شامل انتقاد ها و تلنگرهایی نسبت به  کمبودها و بی توجهی هاست که البته این موارد از اهمیت رسانه نمی کاهد.

وی به مصوبه شورای برنامه ریزی استان و تکلیف دستگاه ها به ارائه گزارش عملکرد خود از طریق روزنامه ها و افزایش اشتراک نشریات اشاره کرد و اظهار داشت: دلیل این کار این است که نقش رسانه ها در اطلاع رسانی، به دستگاه ها القا شود.

بیشتر بخوانید   ۱۵۲ امدادگر هلال احمر خراسان جنوبی به حالت آماده باش درآمدند

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها