پروازهای فرودگاه شهيد کاوه بيرجند افزایش یافت

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی گفت: هواپيمايي پارس اير که پيش از اين ميزبان پرواز روزهاي سه شنبه، چهارشنبه و جمعه در مسير تهران-بيرجند-تهران بود، يک پرواز ديگر در روز يکشنبه به مجموع پروازهاي خود اضافه کرد.

به گزارش “پیام خاوران“، عظیم طهماسبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مرکز استان روزانه نیازمند حداقل دو پرواز رفت و برگشت به پایتخت است و این اداره کل نیز همواره به دنیال برقراری پروازها در ابتدای صبح و پایان روز جهت استفاده هر چه بهتر مسافران، مسئولان است و در حال حاضر نیز روزهای شنبه، دوشنبه، سه شنبه، چهارشنبه در برنامه تابستانی دو پرواز به تهران برنامه ریزی شده و پاسخگوی درخواست هم استانی ها است.

وی گفت: پرواز یکشنبه صبح مسیر تهران-بیرجند-تهران یکی از ایرلاین های فعال کشور به دلیل کمبود ناوگان به ناچار لغو شد که از همان ابتدا مکاتبات و رایزنی جهت برقراری پرواز یکشنبه صورت پذیرفت و با پیگیری های این اداره کل هواپیمایی پارس ایر جهت روز یکشنبه پرواز خود را در مسیر تهران-بیرجند-تهران برقرار کرد.

مدیر کل فرودگاه های استان خراسان جنوبی بیان کرد: این پرواز روزهای یکشنبه ساعت ۰۶:۲۵ از تهران آغاز ساعت ۰۷:۴۰ وارد فرودگاه بیرجند شده و ساعت ۰۸:۲۰ بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

طهماسبی افزود: روزهای یکشنبه علاوه بر این پرواز یک پرواز دیگر نیز توسط هواپیمایی ایران ایر در مسیر یاد شده برقرار است.

وی خاطر نشان کرد: با پیگیری های این اداره کل، پروازهای روزهای جمعه فرودگاه بیرجند که از اواسط تابستان لغو شده بود، توسط هواپیمایی پارس ایر مجدد برقرار شد. طهماسبی افزود: پرواز روزهای جمعه ساعت ۱۰:۲۰ از تهران برمی خیزد و ساعت ۱۱:۳۵ وارد فرودگاه بیرجند شده و ساعت ۱۲:۱۵ بیرجند را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان جنوبی اظهار داشت: در برنامه تابستانی فرودگاه های استان خراسان جنوبی تعداد ۳۴ پرواز در طول هفته برقرار است که از این تعداد ۴ پرواز در مسیر مشهد-بیرجند-مشهد و ۲۶ پرواز در مسیر تهرن-بیرجند-تهران و ۴ پرواز در مسیر تهران-طبس-تهران است که با توجه به تعداد پرواز یاد شده هیچ روز از ایام هفته بدون پرواز نخواهیم بود و پیش بینی می شود ظرفیت ایجاد شده پاسخگوی نیاز استان باشد.

بیشتر بخوانید   6دستگاه اتوبوس بازسازی شده به شهرداری بیرجندتحویل شد

طهماسبی خاطر نشان کرد: برنامه زمستانی از سوی هیچ کدام از ایرلاین های فعال در استان اعلام نشده است اما در تلاش هستیم بتوانیم در برنامه زمستانی علاوه بر افزایش پروازها برنامه فعلی فرودگاه را نیز بدون تغییر ادامه دهیم.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها