یک هزار و ۵۰۴ واحد مسکن برای اقشار کم درآمد شهرستان طبس احداث می‌شود

در جریان بازدید استاندار خراسان جنوبی از پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان طبس بر توسعه شهرسازی تأکید شد و قرار است برای یک هزار و ۵۰۴ نفر از اقشار کم درآمد مسکن ملی تامین شود.

به گزارش “پیام خاوران“، این بازدید با هدف بررسی راهکارهای رفع موانع موجود و شتاب بخشیدن به روند اجرای پروژه انجام شد. در شهرستان طبس،  ۶ هزار و ۵۳ نفر در سامانه طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام  کردند و دستگاه‌های متولی زمین لازم را برای یک هزار و ۵۰۴ نفر تأمین کرده‌اند.

این پروژه‌ها در مناطق مختلف و با درصد پیشرفت‌های متفاوت در حال اجرا است و تأمین زیرساخت‌ها و تسریع در روند آماده سازی اراضی از جمله درخواست‌های شهرستان برای طرح اقدام ملی مسکن است.

شهرستان طبس با وجود وسعت فراوان و با توجه به معدنی بودن و پتانسیل بالای اشتغالزایی این منطقه و مهاجرت گسترده با عدم توازن عرضه و تقاضا در بحث زمین و مسکن مواجه شده که اجرای طرح‌های حمایتی حوزه مسکن گامی بلند در نزدیک کردن عرضه و تقاضای عرصه و اعیان در شهرستان خواهد کرد.

بازدید از تصفیه خانه و بررسی نحوه تأمین آب شهر طبس 

استاندار خراسان جنوبی همچنین با حضور در محل تصفیه خانه طبس، روند تأمین آب این شهر را بررسی کرد.این بازدید با هدف اطلاع از شرایط موجود و بررسی راهکارهای افزایش حجم آب تزریقی به شبکه شهر صورت گرفت.

تصفیه خانه آب شرب طبس با ظرفیت ۲۰۰ لیتر در ثانیه، در سال ۹۳ به بهره‌برداری رسیده و شامل بخش اصلی تصفیه خانه به همراه دو مخزن متعادل کننده به حجم هر کدام هزار و ۵۰۰ مترمکعب است.

آب خام مورد نیاز تصفیه خانه از ذخیره سد نهرین با خط انتقالی به طول تقریبی ۱۲ کیلومتر تأمین می‌شود، علاوه بر این خط انتقال آب سد دره بید نیز به تصفیه خانه متصل شده است.

بیشتر بخوانید   تمدید آموزش غیر حضوری برای ۷ شهرستان در وضعیت قرمز خراسان جنوبی

اصلاح خط انتقال آب از سد دره بید، انتقال آب از نیروگاه زغال سنگ سوز، حفر ۴ حلقه چاه در دشت‌های طبس، تأمین آب از طریق چاه‌های ژرف و تأمین آب مورد نیاز صنایع و معادن از خط انتقال آب خلیج فارس از جمله راهکارهای کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیشنهادی برای افزایش آب شهر است.

استاندار خراسان جنوبی در چهارمین سفر شهرستانی خود امروز به شهرستان طبس رفت و در بدو ورود مورد استقبال نماینده مردم شهرستان‌های فردوس، طبس، بشرویه و سرایان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه، فرماندار و مسئولان شهرستان قرار گرفت.

غبارروبی مزار شهدا و  نثار فاتحه به مقام شامخ شهیدان، نخستین برنامه این سفر بود که با حضور جمعی از مدیران ستادی، استانی و شهرستانی در گلزار شهدای طبس انجام شد.

استاندار در ادامه این مراسم به آستان بوسی امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) رفت.دیدار با خانواده بزرگوار شهید حسن آشنا، حضور در تصفیه خانه، فرودگاه و اداره کل راه آهن شرق و نیز بازدید از پروژه‌های در دست احداث طرح مسکن ملی، بیمارستان دوم، آشیانه بالگرد اورژانس هوایی و باند دوم طبس- بشرویه از جمله برنامه های این سفر است.

در ادامه برنامه ها، جلسه شورای اداری شهرستان به منظور جمع بندی مصوبات این سفر و به ریاست استاندار خراسان جنوبی در محل دفتر امام جمعه شهرستان برگزار می‌شود.

انتهی پیام/۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها