قیمت مرغ در استان خراسان جنوبی کاهش یافت

درحالی در چند روز گذشته بعد از اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه‌ها قیمت مرغ به ۵۹ هزارو ۸۰۰ تومان رسیده بود که در روز گذشته مرغ در بیرجند با کاهش ۴ هزار و ۸۰۰ تومان به قیمت ۵۵ هزار تومان رسید.

به گزارش  “پیام خاوران“، با توجه به اصلاح نرخ ارز و توزیع عادلانه نظام یارانه‌ای، وضعیت بازار نشان می‌دهد که در چند روز گذشته قیمت مرغ در استان کاهش داشته است.

روز پنج شنبه بود که نخستین روز اجرای طرح توزیع عادلانه یارانه کالاهای اساسی بود و قیمت برخی از کالاها تغییر کرد و به دلیل عرضه کالاها به ویژه روغن و گوشت مرغ نسبت به قیمت‌های قبلی، تقاضا به شدت افزایش یافت آن گونه که عرضه این دو کالا با مشکلاتی مواجه شد اما این مشکل نه تنها در دو روز گذشته برطرف شده بلکه قیمت مرغ هم روند کاهشی داشته است.

بعد از اجرای طرح مردمی سازی و عادلانه سازی یارانه‌ها و حذف ارز ترجیحی، صف‌های طویلی از جمعیت مردمی را شاهد بودیم که برای خرید مرغ تشکیل شده بود.

برخی از شهروندان هم نگران بودند که شاید مرغ را نتوانند خریداری کنند هجوم و استقبال هیجانی مردم برای خرید گوشت مرغ به شدت افزایش یافت و در برخی از ساعات برخی از فروشگاه‌ها با کمبود مرغ مواجه شدند.

 حال بعد از گذشت چند روز از اجرای طرح حذف ارز ترجیحی نه تنها آرامش در بازار استان برقرار است بلکه شاهد کاهش ۴ هزار و ۸۰۰ تومانی قیمت مرغ در بازار استان هستیم.

یکی از شهروندان بیرجندی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اینکه از چند روز گذشته شاهد کاهش قیمت مرغ در بازار هستیم گفت: اواخر هفته گذشته شاهد هجوم مردم به سمت مرغ فروشی‌ها برای خرید این محصول بودیم.

وی گفت: از روز گذشته که برای خرید مرغ به مرغ فروشی مراجعه کردم با کاهش بیش از ۴ هزار تومانی قیمت مرغ مواجه شدم که این امر سبب خوشحالی همشهریان شده است.

بیشتر بخوانید   محمد باقر نوبخت وارد فرودگاه طبس شد

یکی از فروشندگان هم به خبرنگار ما گفت: چند روزی است که شاهد کاهش ۴ هزار و ۸۰۰ تومانی مرغ در بازار هستیم و یکی از دلایل آن کاهش تقاضای خرید مردم است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز به خبرنگار ما گفت: قیمت مرغ نسبت به سه روز گذشته ۴ هزار و ۸۰۰ تومان کاهش یافته و مردم در مرکز استان با قیمت ارزان‌تر مرغ را بر سر سفره‌هایشان بردند.

جعفری افزود: افزایش تولید و کاهش تقاضا باعث شده تا قیمت مرغ در روز گذشته از ۵۹ هزار تومان و ۸۰۰ تومان در بازار مرکز استان به کیلویی ۵۵ هزار تومان رسید.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی میانگین روزانه ۱۲۰ تا ۱۸۰ تن مرغ گرم تولید می‌شود گفت: در حال حاضر مرغ در استان به میزان لازم وجود دارد و مابقی مازاد نیاز استان به استان‌های سیستان و بلوچستان وکرمان ارسال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع در عرضه هیچ کالایی در استان با مشکل عرضه مواجه نیستیم افزود: روغن به میزان کافی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای تامین شده آن گونه که ۲۰۰ تن روغن از استان‌های خراسان رضوی و ۲۰۰ تن از استان کرمان تامین شده است.

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها