بازارچه دائم صنایع‌دستی در قلعه تاریخی بیرجند راه‌اندازی شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی از راه‌اندازی بازارچه دائم صنایع‌دستی در قلعه تاریخی بیرجند خبر داد.

به گزارشپیام خاوران، هادی شاهوردی در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای ایجاد فضای مناسب برای عرضه محصولات صنایع‌دستی خراسان جنوبی با امضاء تفاهم‌نامه‌ای بین اداره‌کل و سرمایه‌گذار بخش خصوصی بازارچه دائم صنایع‌دستی در محل قلعه تاریخی بیرجند راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی افزود:‌ براساس این تفاهم‌نامه مقرر شد تعداد ۱۵ غرفه در محل قلعه تاریخی بیرجند برای عرضه محصولات صنایع‌دستی استان راه‌اندازی و تجهیز شود.

وی اضافه کرد: با راه‌اندازی این مرکز فروش و عرضه صنایع‌دستی، علاوه بر استقبال گردشگران برای بازدید از فضای تاریخی قلعه بیرجند، زمینه ایجاد آورده اقتصادی برای صنعتگران نیز فراهم می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر تعداد زیادی از فضاهای میراث‌فرهنگی و اماکن تاریخی استان به بخش خصوصی واگذار شده است و بخش زیادی از این فضاها در راستای عرضه و فروش صنایع‌دستی فعالیت دارد و یا هم کارگاه‌های تولیدی صنایع‌دستی است.

شاهوردی گفت: هم‌اکنون ۶ بازارچه دائمی صنایع‌دستی خراسان جنوبی در حال احداث و تکمیل است که امیدواریم طی دو سال آینده به بهره‌برداری برسد و در این زمینه ۲ مرکز نیز در هفته صنایع‌دستی کلنگ‌زنی شد.

انتهای پیام/ ۱۰۲

دانلود فایل PDF || چاپ خبر
بیشتر بخوانید   ضدعفونی بقاع متبرکه خراسان جنوبی برای مقابله با کرونا

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها