افزایش۳۰ درصدی ترافیک در شهر‌های خراسان جنوبی/رانندگان سرویس مدرسه مجوز‌های قانونی را ازدستگاه‌های مربوطه دریافت کنند

رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی خراسان جنوبی گفت: رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان سرویس مدرسه دارند باید مجوز‌های قانونی را از دستگاه‌های مربوطه اخذ کنند و در غیر این صورت پلیس راهنمایی و رانندگی اجازه فعالیت به آن‌ها را نخواهدداد

به گزارش ” پیام خاوران ” ، سرهنگ علیرضا عباسی صبح امروز در بازدید از طرح های اجرایی پلیس راهور استان در راستای بازگشایی مدارس اظهار داشت: با آغاز سال تحصیلی جدید افزایش ۳۰ درصدی ترافیک در شهر‌های خراسان جنوبی را شاهد هستیم. 

 وی گفت: همه ساله با نزدیک شدن  بازگشایی مدارس یکی از دغدغه‌های والدین سرویس مدرسه فرزندان آنهاست و امسال پس از ۲ سال تعطیلی، شرایط متفاوتی را در پیش داریم.

 رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی افزود: در صورت تامین نشدن سرویس‌های مدارس و روی آوردن خانواده‌ها به خودرو‌های شخصی، قطعا شاهد ورود حجم انبوهی از خودرو‌ها در معابر، مسیر‌های منتهی به مدارس و جلوی مدارس خواهیم بود که باعث ترافیک سنگین، کندی عبور و مرور و نارضایتی شهروندان و از همه مهم‌تر کاهش ایمنی تردد دانش آموزان می‌شود. 

 وی گفت: رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان سرویس مدرسه دارند حتما باید مجوز‌های قانونی را از دستگاه‌های مربوطه اخذ کنند و در غیر این صورت پلیس راهنمایی و رانندگی اجازه فعالیت به آن‌ها را نخواهد داد.

 سرهنگ عباسی با اشاره به این که برابر قانون سرویس‌های اتوبوس، مینی بوس و ون الزاما باید از مراقبین همراه راننده در سرویس استفاده کنند؛ افزود: مراقبین در طول مسیر نیز مراقب دانش آموزان هستند و با توجه به حوادث سال‌های گذشته، چنانچه سرویسی فاقد مراقب باشد در صورت بروز حادثه پیمانکار باید پاسخگو باشد.

 رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی از والدین خواست از هم اکنون نسبت به مشخص نمودن سرویس مدرسه فرزندان خود که دارای گواهی فعالیت قانونی هستند اقدام کنند که  بازگشت دانش آموزان در سال تحصیلی جدید با ایمنی انجام شود.

وی گفت: رانندگانی که قصد فعالیت به عنوان سرویس مدرسه دارند حتما باید مجوز های قانونی را از دستگاه های مربوطه اخذ کنند در غیر این صورت پلیس راهنمایی و رانندگی اجازه فعالیت به آنها را نمی‌دهد .

 سرهنگ عباسی با اشاره به این که برابر قانون سرویس های اتوبوس، مینی بوس و ون الزاما باید از مراقبین همراه راننده در سرویس استفاده کنند؛ افزود : مراقبین در طول مسیر نیز مراقب دانش آموزان خواهند بود و با توجه به حوادث سالهای گذشته ، چنانچه سرویسی فاقد مراقب باشد در صورت بروز حادثه پیمانکار باید پاسخگو باشد.

 وی  در پایان از والدین خواست از هم اکنون نسبت به مشخص نمودن سرویس مدرسه فرزندان خود که دارای گواهی فعالیت قانونی هستند اقدام کنند که عزیمت و بازگشت دانش آموزان در سال تحصیلی جدید با ایمنی انجام شود.

انتهای پیام

بیشتر بخوانید   دستگیری ۳ عضو باند سقط غیرقانونی جنین در خراسان جنوبی
دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها