اولین مصداق تفکر بسیجی، داشتن بصیرت است

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قدرت بازدارندگی موشکی ایران  حاصل تلاش جوانان نخبه و دانشجوی ایران است گفت: اولین مصداق تفکر بسیجی، داشتن بصیرت است.

به گزارش “پیام خاوران“حسین خسروی صبح امروز در جمع دانشجویان دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با اشاره به آغاز هفته بسیج اظهار داشت: با توجه به قضایای کشور هر فردی به تناسب جایگاه خود مسئولیت دارد و امروز یکی از مسئولیت‌های ما نگهداری از نظام اسلامی و انقلاب اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه فلسفه بسیج حضور حداکثری مردم در دفاع از انقلاب است ادامه داد: اینکه رهبر کبیر انقلاب می‌فرمایند “خدایا من را در آن دنیا با بسیجیان محشور کن” به مقام بالای بسیج اشاره دارد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: حفاظت از اسلام و انقلاب تحقق یافتنی نخواهد بود مگر با تفکر بسیجی و اولین مصداق تفکر بسیجی داشتن بصیرت است و در مرحله بعدی دشمن شناسی است که باید با نوع برنامه دشمن آشنایی داشته باشیم.

خسروی ادامه داد: جنگ مقابل عراق نظامی بود. در کنار آن جنگ‌ اخلاقی هم داریم و  امروز بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری جنگ ترکیبی آمیخته‌ای از اقتصاد، سیاست و رسانه است و باید بسیجی ما این موضوعات را درک کند.

وی با بیان اینکه افرادی که می‌خواهند نسل‌های آینده را بسازند شما مربیان هستید گفت: در سفر شیخ زکزاکی به ایران در سالگرد انقلاب امام یک قرآن به او می‌‌دهد و می‌فرمایند سلام مرا به مردم نیجریه برسانید و به آن‌ها بگویید که همه حرف خمینی همین قرآن است ما آمده‌ایم قرآن را در کشور خود پیاده و کمک کنیم که دیگران هم قرآن را در کشورشان پیاده کنند به آن‌ها بگویید خمینی غیر از قرآن هیچ ندارد.

بیشتر بخوانید   رویکرد جدید نظام آماری کشور به سمت نوین سازی نظام آماری است

خسروی اظهار داشت: امام‌خمینی (ره) همیشه تاکید داشتند که بانوان در مسائل انقلاب از آقایان جلوتر هستند و در واقع هم همین طور است و نقش بانوان بسیار تاثیرگذار در مسائل است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دانشگاه به لحاظ دنیوی و اخروی یک محور در جامعه است به این معنا که اگر بخواهیم بحث‌های سیاسی توسعه و قدرت را مطرح کنیم به طور حتم اگر اقتصاد یک محور توسعه است یکی از محورهای توسعه در کلان نیروی انسانی است جایی که نیروی انسانی را به عنوان محور توسعه و پیشرفت تربیت می‌کند دانشگاه است.

وی با اشاره به حدیث امام علی (ع) که می‌فرمایند “علم، قدرت می‌آورد” افزود: هر فردی نان زحمت خودش را می‌خورد اینکه کشورهای اروپایی در برخی از مسائل علمی جایگاه دارند به خاطر زحمتی بوده که کشیده‌اند و از فرصت‌ها بهترین استفاده را کردند.

خسروی، دانشگاه و دانشجو را ظرفیتی عظیم بیان کرد و گفت: قدرت بازدارندگی موشکی ایران هم حاصل تلاش جوانان نخبه و دانشجوی ایران است که سپاه توانسته از ظرفیت آن‌ها به درستی استفاده و آن پیوند علم و صنعت را ایجاد کند کاری که بسیاری از سازمان‌ها از آن غافل شدند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: امروز فرمانده هوایی آمریکا در مصاحبه‌ای می‌گوید  جمهوری  اسلامی بر ما برتری هوایی دارد اما ایران مشابه آنها عمل نمی‌کند و از این برتری برای کشتن میلیون‌ها نفر بیگناه استفاده نمی‌کند.

وی ادامه داد: هم اکنون هم که بیش از ۶۰ روز اغتشاش در کشور وجود دارد که مشکلات بسیاری را برای ایران به وجود آورده بیش از ۸۰۰ قبضه سلاح جنگی از اغتشاشگران گرفته شده و عوامل آن هم به غرب کشور و به طور مشخص به کردستان عراق و اربیل برمی‌گردد زمانی که می‌خواهیم انتقام بگیریم از مردم منطقه درخواست تخلیه مکان می‌شود تا به افراد بی گناه آسیبی نرسد و این یعنی بهره‌گیری از علم و نه سوء استفاده از آن است.

بیشتر بخوانید   انتقال آب، راه آهن و احداث باند دوم از مطالبات جدی رسانه‌های خراسان جنوبی باشد

به گفته وی اگر برای علم خودتان عمق علمی و عقبه استراتژیک درست نکنید دیگران بر شما سلطه می‌کنند در جریان کرونا مشاهده کردید که یک ماسک به ما نمی‌دادند و اکنون واکسن به کشورهای آمریکای لاتین و ونزوئلا هم صادر می‌کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در مدت ۶۰ روز گذشته  شبکه صعودی اینترنشنال ۴۸ هزار دروغ را به واسطه فردی به نام مسیح علینژاد و بقیه همکارانش در فضای مجازی منتشر کرده و در اوایل شروع این فتنه گفته بودند که در ۵۴ استان ایران درگیری است در حالی که ایران فقط ۳۱ استان دارد.

وی اظهار داشت: برای رهایی از گرفتاری‌ها فقط باید به قرآن پناه ببریم همان کتابی که بیشتر ما ها فکر می‌کنیم فقط برای مراسم مذهبی باید از آن استفاده شود در صورتی که قرآن کتاب زندگی است و برای موضوعات فعلی هم راهکار ارائه کرده و بر اساس فرمایش خدا باید هر مطلبی که بیان می‌شود  با تحقیق بپذیرید و مطلبی که اطمینان ندارید را ترتیب اثر ندهید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/۱۰۴

دانلود فایل PDF || چاپ خبر

ارسال نظر

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*

پربازدید ترین خبرها